Sensimilla co to za roślina?

0

Sensimilla, a tak naprawdę „sin semilla” tłumaczone z hiszpańskiego na język polski oznacza „bez nasion”. Tym mianem określa się specjalnie wyhodowany rodzaj pewnej kontrowersyjnej rośliny. Co to za roślina i dlaczego powstaje jej specjalna wersja SENSIMILLA?

Sensimilla co to za roślina?

 Sensimilla, a tak naprawdę „sin semilla” tłumaczone z hiszpańskiego na nasze oznacza „bez nasion”. Tym mianem określa się specjalnie wyhodowany rodzaj konopi indyjskich czyli tzw. marihuany. Konopie, które całą swoją moc wkładają w rozwój kwiatów bogatych w terpeny i kannabinoidy, nie tracąc przy tym energii na wytworzenie nasion, nazywamy  feminizowanymi.

Od początku konopie były roślinami uprawianymi wyłącznie pod gołym niebem np. na polu, bez specjalnej opieki i bez wykorzystywania specjalnych technik uprawy. Uzyskane takim sposobem rośliny miały zazwyczaj ubogie pąki i sporo nasion. Hodowcy postanowili stworzyć odpowiednie warunki do tego, by ich rośliny produkowały duże i wartościowe kwiatostany. Zaczęli oddzielać osobniki męskie od żeńskich, dzięki czemu uzyskali zamierzony efekt. Kwiaty roślin żeńskich były nieporównywalnie lepsze i bardziej wartościowe.


Feminizowane nasiona marihuany

Obecnie hodowcy konopi indyjskich z krajów, w których uprawa jest legalna, kupują wyłącznie nasiona feminizowane. Kolekcjonerzy różnorodnych genów marihuany również decydują się wyłącznie na geny feminizowane, które są tymi najbardziej wartościowymi. Producenci najlepszych genetyk konopi indyjskich pochodzą z takich krajów jak Holandia, Hiszpania czy Stany Zjednoczone. Dzięki wiedzy i pracy ekspertów powstają przeróżne, niepowtarzalne genetyki marihuany. Jednym z cenionych, hiszpańskich producentów nasion jest firma z Barcelony – Seed Stockers. Ten producent stawia na jakość, ale również przystępną cenę. Seed Stockers ma na swoim koncie wiele topowych odmian marihuany, do których należą m.in. : AmnesiaOG Kush AutoBig Budczy BCN Critical XXL Auto. Nasiona feminizowane z Hiszpanii są coraz częściej wybierane przez kolekcjonerów z Polski. W Polsce można z powodzeniem zbierać nasiona różnych odmian marihuany. Nasiona nie są według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii prekursorem do tworzenia narkotyków. Nasiona nie zawierają substancji psychoaktywnych. Niestety na obecną chwilę zabronione jest kiełkowanie nasion konopi indyjskich, możliwe jest natomiast ich zbieranie i przechowywanie. 

Materiał partner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj