Co zwiedzać w stanie Tennessee?

0

Podróżowanie do Stanów Zjednoczonych dla wielu osób jest prawdziwym marzeniem, ale jednocześnie niesamowitym wyzwaniem. Bardzo ważne jest to, aby nie skupiać się tylko na wyjątkowo turystycznych, a nawet można rzec komercyjnych miejscach, ale czasem wyruszyć do mniej oczywistych zakątków. Wtedy może się okazać, że rzeczywiście podróżowanie po Stanach Zjednoczonych będzie naprawdę zaskakujące. Jeżeli nasze zainteresowanie zostanie skierowane na stan Tennessee, który znajduje się w południowo-wschodniej części kraju, to warto wiedzieć, jakie dokładnie zakątki możemy w tym miejscu zobaczyć.

Na przyrodniczych szlakach Parku Narodowego

Do jednego z takich miejsc, do których warto się wybrać, jest Park Narodowy Great Smoky Mountains. Jest to Park Narodowy, który został zlokalizowany na terenie Appallachów. W związku z tym pojawiają się tutaj niesamowite widoki. Ciekawostką jest to, że cały teren Parku Narodowego został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto mieć na uwadze, że ta atrakcja turystyczna, to nie tylko góry, ale również liczne strumienie i rzeki, które wyglądają naprawdę imponująco. Jeżeli interesuje nas najwyższy szczyt, to jest nim Clingmans Dome znajdujący się na wysokości 2025 m n.p.m.

Malownicze miasto Gatlinburg

Pewnie o tym mieście wielu z nas nawet nie miało okazji usłyszeć. Okazuje się, że jest to miasto znajdujące się w hrabstwie Sevier, które powstało w 1806 roku. I właściwie na widok tego miasta można odnieść wrażenie, że się czas tutaj dawno zatrzymał. Jeżeli podróżujemy zimą, to z pewnością warto zatrzymać się w Ober Gatlinburg, czyli w parku rozrywki. Jest to miejsce, w którym można pojeździć na nartach, na łyżwach, jak i również skorzystać z wielu różnych atrakcji takich jak jazda na samochodzikach, czy też zakupy w rozbudowanym centrum handlowym. Ponadto właśnie tutaj można wjechać sobie na Mount Harrison wyciągiem krzesełkowym. Ale także, jeżeli lubimy się wspinać, to także w tym miejscu została utworzona specjalna trasa. W tym mieście możemy również skorzystać z innej atrakcji, którą jest wieża widokowa Gatlinburg Space Needle. Jest to wieża o wysokości 407 metrów, dzięki czemu można wejść na samą górę i zobaczyć widoki na całą okolicę z każdej strony. Oczywiście oprócz samych widoków na miasteczko, nie brakuje tutaj również innych atrakcji dla całej rodziny.

Jak wyjechać do Stanów Zjednoczonych?

W momencie, kiedy planujemy swoją podróż do USA, to z pewnością chcemy wiedzieć, czy musimy dopełnić jakiekolwiek formalności. Okazuje się, że niezbędny jest aktualnie tylko wniosek ESTA, którego wypełnienie nie powinno sprawić nam większego kłopotu. Przynajmniej nie musimy się ubiegać o wizę, która jak wiadomo, nie zawsze była przyznawana w tak prosty sposób. Natomiast po wypełnieniu wniosku ESTA mamy możliwość tak naprawdę podróżowania po Stanach Zjednoczonych do 90 dni na warunkach typowo podróżniczych. Jednocześnie wypełnienie takiego wniosku pozwala nam na zatwierdzenie do dwóch osób. W takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko skorzystanie z takiej możliwości.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj