Codzienna pielęgnacja włosów – o tych krokach nie możesz zapomnieć!

0

Piękne, lśniące włosy – to marzenie każdego. Okazuje się, że wcale nie trzeba drogich zabiegów w salonach fryzjerskich, wystarczy odpowiednia i regularna pielęgnacja oraz dobre kosmetyki – szampon do włosów, odżywka czy serum na zniszczone końcówki.

Włosy każdego dnia są narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Utrwalanie, farbowanie, suszenie gorącym nawiewem suszarki, prostowanie, a do tego zmienne warunki pogodowe: wiatr, mróz, śnieg bądź wysoka temperatura – nie ma co się dziwić, że nasze kosmyki tak często nie prezentują się najlepiej. Pomóc może im codzienna pielęgnacja i odpowiednie specyfiki typu szampon, odżywka czy serum na zniszczone końcówki. Regularne ich stosowanie w połączeniu z dobrymi nawykami mogą sprawić, że włosy staną się piękne, zdrowe i lśniące.

O tym trzeba pamiętać

Chcąc mieć piękne włosy, niewątpliwie trzeba pamiętać, że ich kondycja zależy także od diety i zdrowia organizmu. Dlatego ważne jest, by pamiętać o tzw. pielęgnacji od wewnątrz. Trzeba nawadniać organizm, dbać o odpowiednią, zdrową dietę, bogatą w witaminy i składniki mineralne. Oprócz tego warto zrezygnować z ciasnych kucyków i silnych utrwalaczy. Zwykłą farbę do włosów lepiej zastąpić taką bez amoniaku, wówczas koloryzacja będzie mniej szkodliwa. Bardzo ważną kwestią są oczywiście dobrej jakości kosmetyki. Podstawą jest szampon, odżywka lub maska oraz serum na zniszczone końcówki. Specyfiki te powinny zawierać unikalne formuły i być wzbogacone o składniki, które będą działały odbudowująco i wzmacniająco na kosmyki.

W przypadku bardzo zniszczonych włosów ważne jest serum na zniszczone końcówki. Godnym polecenia specyfikiem jest Fructis Goodbye Damage Opatrunek. Taki produkt skutecznie wygładza i regeneruje włosy. Dzięki niemu można uniknąć ścinania końcówek, bowiem serum je skutecznie scala, a efekty są zauważalne już po tygodniu stosowania. Wszystko dzięki zawartemu w serum olejkowi z amli, który ma silne działanie odżywcze.

Warto także pamiętać, że jeśli nie ma konieczności – warto zrezygnować z codziennego mycia włosów, bowiem to także może niekorzystnie wpływać na ich kondycję.

Odpowiednia pielęgnacja i dobre nawyki z pewnością poprawią wygląd kosmyków, sprawią, że będą lepiej się prezentowały każdego dnia. Dzięki temu każda fryzura zaprezentuje się dużo korzystniej, nawet jeśli będzie to tzw. artystyczny nieład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj