Bieżniki na stół – ciekawa ozdoba od święta, ale również na co dzień

0

Stół to jeden z kluczowym elementów każdego przyjęcia, bowiem to na nim skupia się uwaga zaproszonych gości. Wiele osób przywiązuje także wagę do tego, jak na co dzień wygląda stół, przy którym spożywają posiłki. Warto więc zadbać o jego prawidłową prezencję, wybierając różnorodne bieżniki na stół. Jak za ich pomocą stworzyć ciekawą dekorację stołu?

Kolorowe czy jednobarwne?

Obecnie mamy do wyboru wiele różnych bieżników na stół, które idealnie będą pasować do niemal każdej okazji. Zazwyczaj na eleganckie, wystawne przyjęcia decydujemy się wybrać bieżniki jednokolorowe, które dodają klasy całemu stołowi. Tymczasem na przyjęcie świąteczne, urodzinowe bądź na co dzień lepszym wyborem wydaje się być kolorowy bieżnik na stół. Sprawdzi się on szczególnie wiosną i latem, gdy chcemy wnieść nieco więcej radości i życia do naszego mieszkania. Pamiętajmy, że bieżniki na stół możemy zmieniać, jak często tylko chcemy. Nie warto zatem ograniczać się do jednego, który będziemy czyścić i ponownie kłaść na stół. Ze względu na ich przystępną cenę możemy pozwolić sobie na zakup większej liczny modeli.

Jak stworzyć ciekawą dekorację z bieżnikami na stół?

Bieżniki na stół mogą stanowić dekorację same w sobie – na co dzień wiele osób wybiera je zamiast obrusu, natomiast od święta idealnie będą komponować się z jednobarwnym, eleganckim obrusem. Na bieżnikach można ustawić talerze – taka dekoracja sprawdza się doskonale, jeśli przy stole zasiądzie parzysta liczba osób. Niektórzy pomiędzy dwoma bieżnikami na stół umieszczają różnego rodzaju wazony z kwiatami czy świeczniki. Takie rozwiązanie także dodaje symetrii i eleganckiego wyglądu naszemu stołowi. Pamiętajmy, że bieżniki na stół kupowane ma metry można pociąć i wykorzystać jako serwetki. Dobrze sprawdzają się przy tym bieżniki z różnego typu motywami i nadrukami, na przykład kwiatowymi.

Bieżniki nie tylko dla domu

Bieżniki na stół doskonale sprawdzają się nie tylko w domach, ale również w restauracjach. W eleganckich lokalach nie powinno ich zabraknąć nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Wszystko dlatego, że pięknie udekorowane stołu stanowią swoiste zaproszenie dla gości, którzy zdecydowali się zajrzeć do środka. Pamiętajmy, że bieżnik na stół restauracyjny powinien być wymieniany często, dlatego też warto zakupić od razu większą ich ilość. Zadbajmy, aby ich kolor był spójny z barwami, w jakich została zaaranżowana restauracja. Taki mały, niepozorny dodatek może sprawić, że nasz lokal zyska dobrą renomę wśród klientów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj