Czym jest program Polska Bezgotówkowa?

0

Program Polska Bezgotówkowa powstał w związku z dążeniami do upowszechnienia płatności bezgotówkowych i jest wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych. Jego celem jest umożliwienie przedsiębiorcom zainstalowania terminala płatniczego bez opłat oraz zniesienie kosztów obsługi płatności bezgotówkowych.

Obecnie wiele osób rezygnuje z noszenia przy sobie gotówki, wybierając transakcje bezgotówkowe. Jest to prosty sposób na dokonywanie płatności, który nie wiąże się z koniecznością zabierania ze sobą portfela. Takie rozliczenia są korzystne również dla przedsiębiorców, gdyż zachęcają klientów do dokonywania zakupów. Pozwalają także uniknąć problematycznego wydawania reszty, co przyspiesza samą obsługę.

Niektóre mniejsze firmy obawiają się jednak dodatkowych umów oraz prowizji związanych z obsługą terminali płatniczych. Między innymi z tego względu utworzono program Polska Bezgotówkowa, który ma promować płatności bezgotówkowe.

Warunki uczestnictwa w programie Polska Bezgotówkowa

Głównym warunkiem uczestnictwa w programie Polska Bezgotówkowa jest nie przyjmowanie płatności bezgotówkowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a także tych, którzy otwierają nowy biznes.

Program przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. W przypadku sieci handlowo-usługowych oraz franczyzobiorców, do programu dopuszczane są tylko podmioty, które posiadają nie więcej niż 5 placówek.

Przystępujący do programu przedsiębiorca zobowiązuje się również do niepobierania dodatkowych opłat za korzystanie z karty płatniczej.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak otrzymać darmowy terminal płatniczy w ofercie eService, wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Korzyści dla przedsiębiorców związane z uczestnictwem w programie Polska Bezgotówkowa

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na udział w programie, może otrzymać maksymalnie trzy terminale płatnicze z darmową instalacją i obsługą przez 12 miesięcy. W tym czasie przedsiębiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, chyba że obroty na poszczególnych terminalach przekroczą 100 tysięcy złotych..

Każdy uczestnik programu podpisuje umowę z wybranym operatorem płatności. Po gwarantowanym okresie 12 miesięcy bez opłat – dalsze warunki umowy są uzależnione od konkretnej instytucji.

Program Polska Bezgotówkowa  zapewnia szerszy dostęp do darmowych płatności bezgotówkowych. Cała koncepcja opiera się nie tylko na promocji obrotu bezgotówkowego, ale również na zachęceniu do tego właścicieli firm, którzy obawiają się dodatkowych formalności i kosztów. Z tego względu adresatem programu są małe oraz średnie przedsiębiorstwa.

Korzystają przy tym również klienci, którzy robią zakupy szybciej, bezpieczniej i bez dodatkowych opłat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj