Suchy szampon. Jak go używać i czego się wystrzegać?

0

Suchy szampon to prawdziwe zbawienie dla wszystkich spóźnialskich i tych, którzy nie przepadają za częstym myciem głowy. Stosowany jest również do stylizacji fryzur i pozwala na uzyskanie efektów nieosiągalnych przy innych kosmetykach. Jak stosować suchy szampon i czy zawsze można go używać?

Jak działa suchy szampon?

Suchy szampon działa na zasadzie absorpcji, to znaczy że wiąże cząsteczki sebum i ogranicza ich widoczność. Suchy szampon nie pozwala zatem na oczyszczenie skóry głowy, ale maskuje problem przetłuszczonych włosów. Z tego też względu nie może długotrwale zastąpić mycia włosów i skóry głowy, co więcej – stosowany zbyt często może potęgować przetłuszczanie się włosów. Czy mimo to, należy go unikać?

Jak stosować suchy szampon?

Dobrej jakości suche szampony takie jak te dostępne na stronie https://hairpro.pl/szampony-do-wlosow-suche mogą być stosowane codziennie pod warunkiem jednak, że skóra głowy będzie regularnie oczyszczana za pomocą tradycyjnych szamponów. Przy częstym sięganiu po suche szampony wskazane jest także używanie peelingów do skalpu, które usuwają nadmiar zgromadzonych przy cebulkach włosów cząsteczek brudu, sebum i łoju.

Skład suchych szamponów

Niektóre suche szampony bazują na talku – np. Batiste. Chociaż jest to bardzo popularna marka, nie u wszystkich kobiet sprawdza się stosowanie jej produktów. Bywa, że suche szampony z talkiem pozostawiają biały osad, który może szczególnie się odcinać przy ciemnych włosach.

Zaawansowane formuły suchych szamponów mają na liście składników skrobię ryżową. Jest ona niewidoczna i lżejsza od talku. Dodatkowym plusem skrobi jest to, że nie pozostawia włosów sztywnych, ale nadaje im miękkości.

Do czego wykorzystywane są suche szampony?

Oczywistym zastosowaniem suchego szamponu jest odświeżenie fryzury w sytuacji, gdy nie jest możliwe umycie głowy. Jednak fryzjerzy sięgają również po suche szampony jako po specyfiki pozwalające nadać fryzurze objętość – umiejętnie użyte, podnoszą włosy u nasady i pozwalają na stworzenie wyjątkowych stylizacji. Co ciekawe, są również dostępne specjalistyczne szampony suche przeznaczone do użytku na ciemnych włosach – posiadają w swoim składzie barwniki, które zapobiegają powstawaniu białego nalotu, który może nieestetycznie wyglądać. Jest to również sposób na chwilowe zatuszowanie ewentualnych odrostów przed wizytą u fryzjera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj