Podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie pralki. Praktyczny poradnik dla każdego planującego zakup pralki.

Pralka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Urządzenie to ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, sprawiając, że pranie staje się proste, szybkie i bezproblemowe. To więc nieoceniona pomoc, wygoda i oszczędność czasu. Obsługa pralki pozostaje intuicyjna, a dodatkowe funkcje, w które wyposażone są nowoczesne pralki pozwalają na znaczną oszczędność wody i prądu. Mnogość dostępnych na rynku modeli oferujących przeróżne funkcje sprawia, że wybór pralki stał się niemałym wyzwaniem. Czym więc kierować się przy zakupie pralki? Na co zwrócić uwagę i co rozważyć w pierwszej kolejności? Kilka przydatnych wskazówek znajdziecie w poniższym tekście.

  1. Szeroki wybór programów do prania
  2. Wymiary i sposób ładowania pralki
  3. Pojemność i energooszczędność pralki
  4. Nowoczesne funkcje dzisiejszych pralek

Rozwój technologii zaowocował dostępnością pralek oferujących szereg nowych, niedostępnych wcześniej funkcjonalności. Oprócz standardowych funkcji obejmujących pranie i wirowanie, możemy także znaleźć modele oferujące właściwości, takie jak dodatkowe odplamianie, suszenie czy pranie parowe, jako opcja idealna dla alergików. Na jakie funkcje warto więc zwrócić szczególną uwagę? Czym jeszcze kierować się, kupując pralkę? Podpowiadamy poniżej.

Szeroki wybór programów do prania

Wybierając pralkę, warto przeanalizować dostępne w jej panelu programy oraz dodatkowe opcje. Prostota użytkowania pralki sprawia, że każdy z nas poradzi sobie z obsługą tego rodzaju urządzenia. Przystępny i intuicyjny panel sterowania poprowadzi nas przez wszystkie funkcje naszej pralki. Wystarczy wybrać odpowiedni program lub też manualnie ustawić interesującą nas temperaturę i czas wirowania. Dodatkowo urządzenie automatycznie poinformuje nas o zakończeniu cyklu prania.  W celu ułatwienia obsługi urządzenia producenci podpowiadają nam szereg programów dedykowanych określonemu rodzajowi prania. Mamy więc program do tkanin delikatnych, bawełny, jedwabiu czy firanek i ręczników. W pralkach, takich jak https://www.oleole.pl/pralki,_Bosch.bhtml dostępny jest także program antyalergiczny czy nocny. Znajdziemy także programy przeznaczone do ubranek dziecięcych czy odzieży sportowej.

Wymiary i sposób ładowania pralki

Wybierając pralkę, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, takich jak wymiary czy sposób ładowania. W zależność od wielkości pomieszczenia, w którym stać ma nasza pralka możemy wybrać te wolnostojące bądź przeznaczone pod zabudowę, dostępne u sprawdzonych producentów, takich jak https://www.oleole.pl/pralki,_Electrolux.bhtml. Zabudowa pozwoli dodatkowo wytłumić dźwięk naszej pralki, należy jednak pamiętać, aby umożliwić do niej odpowiedni dostęp w razie ewentualnej awarii. Wybierając pralkę pod zabudowę, należy sięgnąć po dostępne na rynku pralki ładowane od frontu. Dostępne w standardowych wymiarach – 60 cm szerokości. W przypadku ograniczonej przestrzeni zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie pralka z funkcją ładowania od góry. Tego typu pralki dostępne są bowiem w najmniejszych rozmiarach – 40 cm szerokości. 

Pojemność i energooszczędność pralki

Decydując się na zakup pralki, należy także zwrócić uwagę na pojemność i energooszczędność kupowanego urządzenia. Im większa liczba członków rodziny, tym więcej prania generujemy, warto więc zadbać o efektywność i oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.  W przypadku większej liczby osób będziemy potrzebować pralki o większej pojemność. Czas potrzebny do całkowitego zapełnienia bębna będzie wówczas odpowiednio dłuższy. Mniejsze pralki mają więc pojemność 4-5 kilogramów. W przypadku większej ilości prania, warto wybrać te o pojemności 5-7 kilogramów.

Wybierając pralkę, bezwzględnie należy zapoznać się informacjami odnośnie klasy energetycznej danego modelu. Pożądaną klasą pozostają pralki oznaczone symbolem A+++, A++ oraz A+, występujące w ofercie sprawdzonych i przetestowanych producentów, takich jak https://www.oleole.pl/pralki,_Samsung.bhtml. Dzięki temu uzyskujemy informacje o ilości energii zużywanej przez daną pralkę, co pozwala nam zoptymalizować koszty wykorzystania prądu. Warto więc rozsądnie przeanalizować potrzeby własnego gospodarstwa domowego, dzięki czemu oszczędzimy czas i zapewnimy największą efektywność.

Nowoczesne funkcje dzisiejszych pralek

Dynamiczny rozwój nowych technologii zaowocował szeregiem zaskakujących i atrakcyjnych funkcji, w które wyposażone są nasze pralki. Producenci prześcigając się w walce o klienta, ulepszają i doskonalą oferowane produkty. Specjalne aplikacje do zdalnej obsługi naszej pralki to obecnie jedna z najbardziej pożądanych funkcji. Na rynku znajdziemy także modele wyposażone w opcję dodawania odzieży, dzięki czemu nawet w trakcie cyklu prania możemy dodać ubrania, o których wcześniej zapomnieliśmy. Ciekawą opcją jest także funkcja dedykowana właścicielom zwierząt, w której specjalny system cykli prania pozwoli nam bez problemu pozbyć się wszechobecnej na naszych ubraniach i trudnej do usunięcia sierści.

Pralka to jeden z niezbędnych artykułów gospodarstwa domowego. To doskonały i szybki sposób na efektywne i proste pranie. Wybierając pralkę, należy więc zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, takich jak wielkość, klasa energetyczna czy dostępne funkcje.  

Post Author: itlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.