Pedicure – zadbaj o swoje stopy

0

O wyglądzie stóp najczęściej przypominamy sobie przed wakacyjnym wyjazdem. Jednak o ich estetykę i zdrowie warto dbać przez cały rok – pomoże w tym pedicure. Zabieg ten znany jest kosmetologii od dawna. Pierwsze wykonywane były już w starożytnym Egipcie, przez faraonów. W ich trakcie legendarnym władcą krainy nad Nilem paznokcie były barwione henną lub alkaniną, a także dbano o skórę stóp. We współczesnym wydaniu pedicure pojawił się natomiast dopiero w XVIIi i XIX wieku, kiedy to zaczęto korzystać z narzędzi, zbliżonych do tych, wykorzystywanych po dziś dzień. Do czego jednak się je wykorzystuje? Na czym polegają profesjonalne zabiegi na stopy?

Na czym polega zabieg pedicure?

Pedicure to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jaki przeprowadza Instytut Zdrowia i Urody Yasumi. Lublin jest miastem, w którym z tego zabiegu na stopy korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pozwala on poprawić wygląd naturalnej płytki paznokcia oraz skóry stóp. Podstawowym zadaniem pedicure jest usunięcie zrogowaciałego naskórka, który gromadzi się głównie na piętach, a także pozbycie się zgrubień, nieestetycznych odcisków, zmiękczenie i nawilżenie naskórka, skrócenie i wyrównanie paznokci, wycięcie skórek wrastających w płytkę. 

Jak wygląda pedicure w Instytucie Zdrowia i Urody Yasumi?

Pedicure w Instytucie Zdrowia i Urody Yasumi w Lublinie to prawdziwy relaks i odprężenie dla stóp. Zaczyna się od przyjemnej, ciepłej kąpieli z odrobiną soli lub olejków eterycznych o właściwościach nawilżających. Po kąpieli stopy są dokładnie osuszane delikatnym ręcznikiem, a następnie szczotką do stóp/frezarką ścierany z nich jest suchy naskórek. Ten etap kończy się aplikacją peelingu do stóp o wysoko pielęgnujących właściwościach. Rozprowadzanie kosmetyku połączone jest z masażem, który nie tylko relaksuje, ale i poprawia krążenie krwi.  Pedicure obejmuje też wyrównanie paznokci, nadanie im pożądanego kształtu, wycięcie skórek, a na końcu pomalowanie płytki kolorowym lakierem hybrydowym lub odżywką. Aby nadać skórze gładkości i jedwabistości, po zakończonym zabiegu aplikowany jest na nią krem o właściwościach nawilżających i regenerujących. Instytut Zdrowia i Urody Yasumi w Lublinie swoim klientom proponuje zarówno pedicure hybrydowy, jak i japoński. Dobór zabiegu zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb, a także kondycji stóp.

Gdzie wykonać pedicure?

Zabiegi na stopy można wykonywać samemu lub też oddać się w ręce specjalistów. Dysponują oni wysokiej jakości narzędziami, a także kosmetykami, które pozwalają na wykonanie profesjonalnego pedicure. Osoby szukające najwyższej jakości usług w tym zakresie Lublin zaprasza do Instytutu Zdrowia i urody Yasumi. Oprócz klasycznego pedicure proponuje on również inne zabiegi na stopy, które pozwolą przywrócić lub zachować zdrowie i estetyczny wygląd.

To, gdzie pedicure będzie wykonywany, jest niezwykle istotne. Profesjonalista bowiem nie tylko pięknie pomaluje paznokcie, ale i zagwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Ten niepoprawnie wykonany może bowiem doprowadzić do skaleczeń i otarć, które narażają stopy na ataki wirusów i grzybów.

Jak często wykonywać pedicure?

O stopy podobnie jak o dłonie należy dbać regularnie, To, dlatego pedicure powinien być wykonywany regularnie. Zaleca się, aby z zabiegu korzystać co 3-4 tygodnie, częściej, jeśli lakier z paznokcia odpryśnie. Oprócz regularności w wykonywaniu zabiegów na stopy warto też pamiętać o ich właściwej domowej pielęgnacji. Zakłada ona dokładne i codzienne mycie stóp, w tym zwracanie szczególnej uwagi na przestrzenie między palcami. Po kąpieli stopy dokładnie trzeba wytrzeć i posmarować przeznaczonym do tej części ciała kremem. Raz w tygodniu warto natomiast sięgnąć po peeling, który wygładzi skórę pięt i pobudzi krążenie.

Kto może wykonywać pedicure?

Pedicure jest zabiegiem prostym i nie niosącym za sobą wysokiego ryzyka powikłań. W przypadku profesjonalnego wykonania te są praktycznie równe zeru. Sprawia to, że zabiegi na stopy wykonywane mogą być praktycznie u każdego. Należy z nich jednak zrezygnować w przypadku nieuregulowanej cukrzycy, grzybicy stóp, zmian na skórze o charakterze zapalnym lub alergicznym, brodawek, świeżych ran i blizn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj