Webinary online – czym są? Najważniejsze zalety

0

Webinary online to wydarzenia bijące rekordy popularności w ostatnich latach. Czym tak naprawdę są i dlaczego warto je organizować?

Czym są webinary online?

Webinar online to typ eventu odbywającego się przez Internet, przy użyciu technologii webcast. Takie wydarzenia są zazwyczaj organizowane, aby przekazać wiedzę, prowadzić seminaria, szkolenia, czy wykłady.

Warto wspomnieć, że webinary online znacząco zyskały na popularności w erze pandemii, kiedy znaczna część społeczeństwa była zmuszona znaleźć nowy sposób na komunikowanie się, pracę, nawiązywanie kontaktów biznesowych, czy naukę.

Typowy webinar online trwa około 45-60 minut i skupia się na określonej wcześniej tematyce. Dzięki temu biorą w nim udział osoby zainteresowane danym zagadnieniem, produktem czy usługą. Dla organizatora to efektywny i wygodny sposób na dotarcie do grupy docelowej, a także zbudowanie autorytetu eksperta, który pozwala przekonać uczestników, że warto zaufać prelegentowi.

Największe zalety webinarów

Istnieje wiele powodów, dla których warto organizować wydarzenia takie jak webinar online. Najważniejsze z nich to:

  • wygodna forma pozwalająca na uczestnictwo każdemu, bez względu na jego lokalizację, wystarczy dostęp do internetu,
  • ekonomiczność — zorganizowanie webinaru online nie pochłania wielu środków, jako że nie trzeba wynajmować odpowiedniego lokalu, drukować materiałów dla uczestników lub zapewniać im przekąsek,
  • przyjazne dla środowiska (zeroemisyjne) — dzięki temu, że zarówno organizatorzy, jak i słuchacze mogą uczestniczyć w webinarze online z domu i nie muszą dojeżdżać pod wskazany adres, zmniejsza się ślad węglowy, co pozytywnie wpływa na otoczenie.

Webinary online — dla kogo?

Webinar online to proste i skuteczne rozwiązanie idealne dla tych, którzy chcą zbudować świadomość swojej marki i edukować uczestników w sposób, który przekona ich do skorzystania z oferty prelegenta. Jest to forma wygodna zarówno dla organizatorów jak i słuchaczy, dlatego warto skorzystać z okazji i zorganizować profesjonalne wydarzenia, aby wzmocnić swój firmowy wizerunek eksperta w sieci.

Należy jednak pamiętać, że zorganizowanie webinaru online na wysokim poziomie należy do zadań wymagających, dlatego w razie wątpliwości, czy braku czasu, najlepiej jest skorzystać z pomocy ekspertów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj