Żurawie w branży budowlanej

0

Żurawie to najbardziej charakterystyczne maszyny w branży budowlanej. Można je zobaczyć na każdym placu budowy, a specjalistyczne żurawie stoczniowe rozsiane są po stoczniach w miejscowościach nadmorskich. Dziś chcemy jednak skupić się na żurawiach wieżowych i mobilnych żurawiach wieżowych, które stosowane są w budownictwie. W każdym mieście, wszędzie tam, gdzie realizowane są inwestycje budowlane, możemy zobaczyć ogromne kratownice z ramieniem o bardzo dużym zasięgu, na którym porusza się hak przenoszący ogromne ciężary. Można powiedzieć, że żurawie budowlane wpisały się już w krajobraz współczesnych miast.

Żuraw budowlany – zastosowanie

Jak już wspomnieliśmy, żuraw budowlany składa się z wieży kratowanej i bardzo długiego ramienia, po którym porusza się hak żurawia. Dodatkowe elementy, jakże ważne to przeciwwagi oraz kabina operatora. Dzięki temu, że żurawie budowlane mają bardzo duży udźwig i zasięg ramienia, doskonale sprawdzają się przede wszystkim na dużych placach budowy, na których wznoszone są wysokie budynki i obiekty.

Za pomocą żurawia budowlanego można nie tylko przenosić materiały budowlane, ale również można przenosić pojazdy, takie jak podnośniki koszowe czy dźwigi teleskopowe oraz różnego rodzaju maszyny potrzebne do realizacji prac. Żuraw wieżowy znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc udźwigu i duży zasięg ramienia.

Ciekawostką jest to, że żurawie budowlane coraz częściej znajdują swoje zatrudnienie w miejscach, w których oferowane są skoki na linie.

Więcej o żurawiach budowlanych znajdziesz na stronie https://www.podnosimy.pl/news/odrobina-o-zyciu-operatorow-zurawi-budowlanych/

Mobilne żurawie wieżowe

Coraz częściej na placach budowy spotykane są mobilne żurawie wieżowe, które są połączeniem najsilniejszych stron żurawia budowlanego z dźwigiem samochodowym. Kratownica wraz ze składanym ramieniem żurawia osadzona jest na podwoziu samochodowym. Dzięki temu żuraw wieżowy zyskuje możliwość poruszania się. Takiego żurawia można wykorzystywać w ciągu jednego dnia nawet w kilku miejscach, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnego żurawia budowlanego, który rozstawiany jest na stałe. Przygotowanie mobilnego żurawia wieżowego do pracy zajmuje do 30 minut, podobnie jak jego późniejsze złożenie i przygotowanie do zmiany lokalizacji.

Mobilne żurawie wieżowe, takie jak te marki SPIERINGS, spisują się doskonale wszędzie tam, gdzie ciężko o miejsce do rozstawienia zwyczajnego żurawia budowlanego. Gwarantują one niezwykłą oszczędność czasu, pieniędzy, a także możliwość wykonywania wszelkich prac dźwigowych w wygodniejszy i sprawniejszy sposób.

Żurawie budowlane i dźwigi – Podnosimy.pl

Wynajem żurawi budowlanych i mobilnych żurawi wieżowych

W każdym mieście można znaleźć firmy, które specjalizują się w wynajmowaniu krótkoterminowym i długoterminowym żurawi wieżowych i mobilnych żurawi wieżowych. Jedną z takich firm jest warszawska firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa, która oferuje klientom szeroki wachlarz żurawi wieżowych samochodowych. Firma stawia na markę SPIERINGS, która specjalizuje się w produkcji mobilnych żurawi wieżowych o różnorodnych parametrach.

Coraz częściej klienci firm oferujących usługi dźwigowe decydują się na korzystanie z mobilnych żurawi budowlanych dostrzegając, że są one znacznie bardziej uniwersalne, ekonomiczne i bezpieczne. Największy żuraw samochodowy wieżowy o zasięgu 60 metrów dostępny jest we wspomnianej warszawskiej firmie Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa. Flota mobilnych żurawi wieżowych umożliwia dobór pojazdu zgodnie z potrzebami wynikającymi z danego zlecenia i zgodnie z możliwościami finansowymi.

Żurawie wieżowe i mobilne żurawie wieżowe w budownictwie w Warszawie stały się już charakterystycznym elementem panoramy stolicy, w której nieustannie coś się dzieje i nieustannie coś nowego się buduje, nawet w ścisłym centrum miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj