Windows 11 – rewolucja systemów komputerowych?

0

Najnowszy system operacyjny stworzony dla komputerów zadebiutował na rynku dwa miesiące temu. Po tym okresie jesteśmy w stanie wystawić opinię, czy najnowsza technologia spełniła oczekiwania użytkowników. System Microsoft jest najpopularniejszym wyborem jeśli chodzi o PC. Śmiało można powiedzieć, że znacznie wyprzedza konkurencję, jeśli chodzi o uznanie wśród fanów. Starsze oprogramowania były chwalone przez lata, czy to samo będzie z Windows 11? Jeśli zastanawia cię, czy modernistyczna technologia zyskuję na popularności, jesteś w dobrym miejscu. W dodatku, posiadacze starego systemu mogą zaktualizować oprogramowanie za darmo!

Statystyki Windows 11 – niższe niż poprzednich generacji?

Analiza przeprowadzana przez Steam Hardvare Survey pozwala na przejrzenie statystyk Windows 11. Trzeba mieć na uwadze, że badania dotyczyły użytkowników steama, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu. Gracze należą do jednej z najbardziej wymagających grup, jeśli chodzi o sprzęt, więc ich opinia powinna pomóc przy wyborze. Podgląd informacji jest dostępny dla wszystkich i można zauważyć, że najnowsze oprogramowanie coraz bardziej oddala się od poprzedników. Jego udział w tym momencie wynosi około 8,28% i ciągle rośnie. Udział reszty systemów marki Microsoft jak na razie pozostaje na minusie. MacOS i Linux również posiadają udziały na plus, jednak różnica udziału między Windows 11 a tamtymi markami wynosi ponad 6%. W przeliczeniu na kilka milionów użytkowników ta liczba może okazać się naprawdę duża. Firma Lansweeper przeprowadziła analizę rynkową wśród 10 milionów użytkowników komputerów. W skład grupy badawczej wchodzą nie tylko osoby prywatne, ale przedsiębiorcy, którzy korzystają z systemu dla celów komercyjnych. Tylko 0,21% badanych przesiadło się ze starszego systemu na najnowszy. Jednak liczby nie powinny nikogo dziwić. W ludziach siedzi niechęć do nowości, strach przed potencjalnymi błędami, ale również wymagania Windows 11.  Czy jest się czego bać? O tym musicie przekonać się sami instalując system. 

Windows 11 – zmiany w systemie

1. DirectStorage i AutoHDR – szybsze ładowanie gier!

2. Dynamic Refresh Date ma zapewnić dłuuugą pracę baterii!

3. Moduły TPM oraz VBS mają dać gwarancję bezpieczeństwa

4. Atrakcyjny, modernistyczny wygląd interfejsu

5. Tryb tabletu

6. Uruchamianie aplikacji mobilnych, kompatybilnych z Androidem

Czy warto przesiąść się na Windows 11?

Windows 11 ciągle zyskuję popularność i zwiększa rzesze fanów każdego dnia. Mimo tego, że poprzednik ma być wspierany aż do 2025 roku, warto pomyśleć nad nowym oprogramowaniem już teraz. Windows 10 będzie posiadał aktualizację do tego czasu, lecz nie będą one już tak często dodawane. Trzeba mieć na uwadze, że najnowszy system jest oczkiem w głowie programistów Microsoftu. Biorąc pod uwagę ten fakt, użytkownik może liczyć na wiele zmian, napraw potencjalnych błędów i dodawanie fajnych smaczków. Kto wie, co dla nas ma przygotowany rynkowy gigant. Nie od dziś wiadomo, że z technologią należy być na bieżąco. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj