Hiszpańskie słownictwo wakacyjne – zakres słów, które warto znać

0

Hiszpania to przepiękny kraj, który warto zobaczyć nie tylko latem, ale też jesienią, zimą i wiosną. Jeśli ów hiszpański wyjazd ma być udany, to musi być on połączony z poznawaniem i – mówiąc kolokwialnie – ze smakowaniem tego wyjątkowego miejsca. Niestety, nie można doświadczyć wyjątkowego klimatu Hiszpanii, jeśli nie zna się jej języka. A ten jak wiadomo jest piękny i urzekający.

Język formalny na każdą okazję

Wybierając się do Hiszpanii, warto wiedzieć co nieco na temat podstawowych i grzecznościowych zwrotów w tym niezwykłym języku. Znane wszystkim zwroty „Dzień dobry” – buenos días, to jedno z najpopularniejszych, kojarzonych również i w Polsce zdań. Warto też wiedzieć co nieco na temat słówek określających przedmioty codziennego użytku. Osoba wybierająca się do Hiszpanii musi koniecznie umieć nazwać wszystkie dokumenty, gdyż zgubić je może każdy. To samo dotyczy podstawowego wyposażenia codziennego użytku.

Czas na urlop!

Oczywiście w języku hiszpańskim można wyróżnić również całą gamę zwrotów, które sprawdzą się zwłaszcza na wakacjach. Pytania o jedzenie i – obowiązkowo – napoje, to standardowy zakres wiedzy, który warto posiadać. Osoba, która po raz pierwszy odwiedza hiszpańskie miasto, powinna też zaznajomić się z jego układem architektonicznym, a także z położeniem popularnych obiektów i punktów usługowych. W związku z tym, że najlepszą nawigacją do wybranych miejsc jest rozmowa z osobami tam mieszkającymi, warto wiedzieć jak mówi się o banku, odpowiedniku Urzędu Miasta, a także ambasadzie, sklepach, kościołach itd.

Jak zorganizować sobie życie?

W przypadku takiego języka jak hiszpański słownictwo jest bardzo urozmaicone. Widać to zwłaszcza na przykładzie opisów podstawowych produktów żywnościowych, napojów i przedmiotów codziennego użytku. Wybierając się do Hiszpanii trzeba wiedzieć, jak w takim języku kupić chleb, wędliny i wiele innych, podstawowych produktów spożywczych. Pewnym problemem mogą być i takie nazwy, które na całym świecie oznaczają to samo. Tak czy inaczej, ograniczona nauka języka hiszpańskiego, może być przed takim wyjazdem obowiązkowym punktem tygodnia.

Środki komunikacji

I na koniec warto zapoznać się ze słówkami, które określają poszczególne środki komunikacji. Niektóre z tych nazw wydają się być bardzo skomplikowane i to zwłaszcza wówczas, gdy jest się w danym kraju od zaledwie paru dni. Dlatego osoba wybierająca się na wakacje do Hiszpanii powinna od czasu do czasu przejść się poza teren hotelu i to najlepiej w miejscach, w których nie brakuje lokalnych atrakcji. Można być pewnym, że przeżywanie tak pięknie urządzonych i wyjątkowych wakacji jest możliwe tylko z okien autobusu, tramwaju, ale i wielu innych i niecodziennych środków komunikacji.

Podsumowując, osoba która chce wybrać się do Hiszpanii, powinna zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jacy ludzie będą ją otaczać, a także na wszystkie znajdujące się w bliskim sąsiedztwie atrakcje. Co ważne, warto znać ich nazwy i to również w odniesieniu do potrzeb małych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj