Sporty ekstremalne których musisz spróbować

0

Specjalnie dla osób, które poszukują przypływu adrenaliny w kontrolowanych warunkach, przygotowaliśmy zestawienie atrakcji, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń na długie lata. Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej widowiskowymi, ekstremalnymi sportami, w których możecie wziąć udział.

Na wstępie przypominamy, że w poniższych atrakcjach należy brać udział tylko, jeśli zostały przygotowane przez profesjonalistów – pod żadnym pozorem nie próbujcie realizować ich na własną rękę!

Schodzenie po pionowej ścianie

Chcieliście spróbować, jak to jest schodzić po pionowej ścianie w dół? Od niedawna taką niepowtarzalną atrakcję oferują firmy zajmujące się organizacją eventów w największych miastach. Po założeniu asekuracji wychylamy się za gzyms wysokich budynków i… zaczynamy iść w dół! Jest to atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż ciągłe patrzenie w dół może zdecydowanie podnieść poziom adrenaliny.

Przejażdżka supersamochodem

Jeśli głośny i głęboki ryk samochodu to coś, co lubicie, to ta atrakcja będzie dla Was idealna. Na specjalnie przygotowanych torach wyścigowych, będziecie mogli usiąść za kółkiem samochodów z potężnym silnikiem i poczuć moc przyspieszenia sportowych modeli aut takich jak Mustang, Ferrari czy też Porsche. Nad wszystkim będzie czuwać profesjonalny kierowca, który udzieli Wam cennych wskazówek podczas jazdy.

Paralotnia

Kto by nie chciał poczuć wiatru we włosach? Pewnie większość z Was, a jeśli jeszcze dodać do tego krajobraz z perspektywy wysoko ponad czubkami drzew, to wyjdzie z tego prawdziwy sport ekstremalny. Taką adrenalinę oferują loty paralotniami. Przypięci specjalną uprzężą do instruktora, zaznacie swobodnego lotu w przestworzach. Być może będziecie mieli również okazję przejąć na chwilę stery i polecieć w dowolnym wybranym przez siebie kierunku.

Skok na bungee

Uwaga – to atrakcja dla prawdziwych twardzieli i twardzielek. Nie potrzebujecie specjalnego sprzętu, wystarczy wygodny strój i buty sportowe. Zostaniecie przyjęci za nogi do specjalnej liny, a następnie będziecie musieli zrobić krok naprzód… w otwartą przestrzeń! Jak już zdecydujecie się wykonać ten odważny krok, zaczniecie swobodnie spadać głową w dół. Lina, o której wspomnieliśmy wyżej, wyhamuje Wasz skok tuż nad ziemią. Jeśli zdecydujecie się na tę atrakcję, zwróćcie uwagę przy wyborze organizatora, aby ten był już doświadczony w tego typu eventach.

Skok ze spadochronem

Ten sport to “lepsza” wersja skoku na bungee – również zaznasz swobodnego spadania, ale przez dłuższy czas. Samoloty, z których będziecie skakać, wznoszą się na wysokość około 4 kilometrów, a szybkość spadania ze spadochronem to około 200 km/h! Ze względów bezpieczeństwa skoki odbywają się z instruktorem, do którego jesteśmy przypięci, to on odpowiada za otwieranie czaszy spadochronu i sterowanie. “Skok” adrenaliny gwarantowany!

Każdy sport niesie za sobą ryzyko, jednakże powyższe eventy przygotowane przez ludzi z doświadczeniem z pewnością będą bezpieczne. Dlatego przed decyzją o udziale w tych atrakcjach dokładnie sprawdź organizatora i jeśli masz jakieś wątpliwości – nie ryzykuj, tylko wybierz, może droższą opcję – ale pewną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj