Jak otworzyć zamek w drzwiach bez klucza?

0
Jak otworzyć zamek w drzwiach bez klucza

Jeżeli zdarzy nam się sytuacja, w której będziemy musieli otworzyć zamek w drzwiach bez klucza, warto znać kilka podstawowych metod jak poradzić sobie z tym problemem! Większość osób z pewnością będzie próbowała dostać się do pokoju czy nawet mieszkania „na siłę” – nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Próby rozwiercania czy wyważania zamków niejednokrotnie nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, a w ten sposób tylko zniszczymy nasze drzwi, które będą wymagały wymiany. Zdecydowanie mniej kosztownym i bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi jaką świadczy pogotowie ślusarskie.

Pogotowie zamkowe – pomocne przy problemach z drzwiami!

Pogotowie kluczowe w przypadku gdy nie możemy dostać się do naszego mieszkania czy pokoju to zdecydowanie najpewniejsze rozwiązanie. Usługi ślusarskie są zdecydowanie mniej kosztowne niż zakup nowych drzwi czy nawet zamka, zatem nie powinniśmy podejmować się samodzielnego otwierania drzwi bez klucza. Oczywiście najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się we właściwą liczbę kluczy zapasowych, jednak jak pokazują realia często zapominamy o tym i niewłaściwie przechowujemy klucze zapasowe. Dobry ślusarz powinien w kilka chwil poradzić sobie z zamkiem w drzwiach bez jego uszkodzenia. Co ważne, pogotowie zamkowe dysponuje wysokiej jakości narzędziami i sprzętem, dzięki czemu profesjonalny ślusarz otworzy zamek bez trudu.

Klucz zapasowy to podstawa!

Aby w przyszłości uniknąć sytuacji zatrzaśnięcia drzwi pamiętajmy o właściwym podejściu do kwestii kluczy zapasowych. Na nic nie zda nam się klucz zapasowy, który znajdzie się w zatrzaśniętym pomieszczeniu bez dostępu do niego, a taka praktyka najczęściej ma miejsce. Klucze zapasowe warto zatem przechowywać w miejscu, do którego będziemy mieli dostęp bez klucza głównego. Warto mieć zapasowy komplet na przykład w samochodzie, u rodziców lub teściów, czy u zaufanej osoby. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z zapasowej pary kluczy i bezproblemowo otworzyć drzwi. Jeżeli zaniedbaliśmy tą kwestię pamiętajmy, że zawsze może nam pomóc pogotowie zamkowe!