Dlaczego warto stosować olejki eteryczne?

0

Aromaterapia zyskuje coraz większą popularność i to nie bez powodu. Wykorzystuje lecznicą siłę natury. Dzięki wykorzystywaniu naturalnych olejków eterycznych możemy korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie, ale także wprowadzić przyjemną atmosferę we własnym domu. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć przygodę z aromaterapią, odpowiedzią są Etja olejki eteryczne. Aby dowiedzieć się więcej na temat działania olejków, przeczytaj ten artykuł.

Niezaprzeczalny wpływ zapachów 

Olejki eteryczne od czasów starożytnych są stosowane w celach leczniczych i prozdrowotnych. W zależności od wykorzystanej substancji i zapachu inaczej wpływają na układ nerwowy. To sprawia, że mogą wywoływać różne stany – od pełnego wyciszenia i snu, aż po pobudzenie i dodanie energii. Część z nich posiada cenne właściwości antyseptyczne, co jest szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym. Etja olejki eteryczne poza działaniem prozdrowotnym wyróżnia się niezwykle przyjemnymi zapachami takimi jak cynamon, mandarynka, Ylang-Ylang czy drzewo różane.

Jak wykorzystywać olejki?

Działanie olejków eterycznych jest szerokie, ponieważ mogą one wnikać do organizmu nie tylko przez górne drogi oddechowe. Oprócz inhalacji istnieje wiele innych form zastosowania olejków. Jeśli zależy nam na jędrnej, gładkiej skórze i chcemy się rozluźnić, wówczas warto wykorzystać olejki podczas masażu oraz włączyć je do codziennej pielęgnacji. Mogą być też ciekawym urozmaiceniem relaksującej kąpieli. Olejki eteryczne często dodawane są do perfum i naturalnych kosmetyków takich jak kremy, balsamy, mydła i szampony. Etja olejki eteryczne wyróżniają się niezwykle wysoką jakością, dlatego już 2-3 krople mogą nam zapewnić oczekiwany rezultat. Dzięki temu produkty tej marki są bardzo wydajne. Warto pamiętać, że ze względu na ich intensywność nigdy nie wolno ich stosować w formie nierozcieńczonej bezpośrednio na ciało. Przed użyciem należy je rozcieńczyć.

W czym pomaga terapia zapachami?

Aromaterapia może być skuteczna w sytuacji napięcia mięśni, silnego stresu i rozdrażnienia. Pomaga zmniejszać bóle głowy, poprawia kondycję włosów i skóry. Olejek lawendowy doskonale sprawdza się w zwalczaniu bezsenności, pomagając organizmowi się odprężyć i poprawić jakość snu. Z kolei olejek eukaliptusowy wspiera w walce z przeziębieniem, a popularny olejek cytrynowy pobudza i działa odświeżająco, regulując metabolizm, pobudzając pracę wątroby i trzustki. Etja olejki eteryczne wyróżniają się naturalnym pochodzeniem produktów oraz brakiem zbędnych dodatków syntetycznych. Dzięki wykorzystywaniu olejków z dziko rosnących roślin lub upraw ekologicznych zachowują swoje liczne właściwości prozdrowotne. To czyni je doskonałym wyborem dla każdego, kto chce w pełni czerpać korzyści z aromaterapii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj