Krzesło idealne? Oto 3 cechy, które powinny definiować mebel niezbędny w kuchni i salonie

0

Jeżeli nie ma przymusu korzystania z kuchennego barku czy lady podczas posiłku i jednocześnie metraż mieszkania na to pozwala, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości stół jadalniany oraz krzesła. Zwróć uwagę zwłaszcza na krzesła, albowiem to one pełnią inne funkcje oprócz reprezentacyjnej. Jakie zatem powinny być? Poznaj zasadę CAT, dzięki której zawsze będziesz wiedzieć czym sugerować się podczas wyboru!

“C” jak comfy, czyli postaw na krzesło, które zapewni Ci komfort

Krzesła dedykowane kuchni, jadalni czy salonowi eksploatowane są niejednokrotnie godzinami. Rodzinna uroczystość, Święta Bożego Narodzenia czy bardziej wystawny obiad zmuszają człowieka do długotrwałego pozostawania w pozycji siedzącej. Bywa to uciążliwe, kiedy ulokujemy ciało na nieprzystosowanym do tego typu aktywności krześle.

Ergonomiczne wyprofilowane oparcie, miękkie siedzisko, stosownie połączone elementy gwarantują, że pozostawanie w jednorodnej pozycji jest przyjemne. Doświadczony projektant mebli oraz współpracujący z nim stolarz, mają pełną świadomość, że tworzony przez nich element jest czymś więcej niż ”tylko krzesłem”. Podczas użytkowania paradoksalnie musisz zapomnieć, że siedzisz na krześle, a czuć się niczym na fotelu.

“A” jak appearance, czyli zwróć uwagę na wygląd, który tworzy klimat

Umówmy się – pierwsze, co przyciąga naszą uwagę to wygląd produktu. Krzesło kuchenne, jadalniane, salonowe, które to niejednokrotnie jest tym samym artykułem, powinno być dopasowane do otoczenia. Tym bardziej że z zasady nie występuje w liczbie pojedynczej, lecz w kilku elementowym zestawie.

Wybór idealnych krzeseł pozostawia pole do popisu dla osób, które lubią dopasowywać przestrzeń do swojej osobowości. Składowymi tego elementu wyposażenia są design ramy oraz charakter materiału wyścielającego ową ramę. Możesz postawić na klasyczne drewno w naturalnym kolorze; możesz także wybrać coś prostego, lecz efektownego (na przykład jednobarwne białe krzesło). Konstrukcję charakteryzować mogą finezyjne wygięcia lub z pozoru toporna prosta forma.

To, co decyduje o wyjątkowości krzeseł z Marketu Meblowego  to ogromny wybór kolorystyczny (zob. https://marketmeblowy.pl/meble-kuchenne/krzesla-do-kuchni). Dzięki niemu meble mogą zupełnie wtopić się w tło lub przyciągać wzrok i królować pośród mniej oryginalnych elementów. A Ty co wybierasz – klasyczną szarość czy raczej wielobarwne kwiaty?

“T” jak toughness, czyli wybierz krzesło, które wytrzymałość ma w cenie

Nie przez przypadek zakup kompletu krzeseł bywa decyzją trudną i tym samym podejmowaną przez długi czas. Można wręcz rzec, iż jest procesem, a nie spontanicznym wyborem. Powodem tego jest między innymi fakt nabywania wyposażenia kuchenno-salonowego z myślą o wieloletnim użytkowaniu. A skoro o korzystaniu z zestawu mowa, to nie wolno pominąć kwestii, że poddawany może być ekstremalnym sytuacjom.

Abstrahując od dziecięcej zabawy w ”podłoga to lawa” czy konstruowania zamków, krzesła przydają się podczas wielogodzinnego siedzenia. Muszą wobec tego być odporne na wiele rodzajów przeciążeń. Ciężar osoby siedzącej, umiejscowiony w jednym punkcie powoduje wygniatanie siedziska. Mimowolne chwianie się na krześle odpowiada za karczenie czy wyłamywanie nóg. A to dopiero początek długiej listy ”przypadłości” mogących dotykać krzesło.

Wysoka jakość krzeseł jest sprawą pierwszorzędną i nie może być bagatelizowana nawet na rzecz atrakcyjnego designu. Wszystkie etapy tworzenia krzeseł – począwszy od projektu, poprzez wybór surowców, aż po łączenie elementów odbywają się pod ścisłą kontrolą ekspertów. I jest to niezbędne, by kolejny zakup krzesła podyktowany był chęcią zmiany wystroju, nie zaś koniecznością wymiany połamanego produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj