W jaki sposób wybrać właściwą poduszkę ortopedyczną?

0

Każdy, bez względu na wiek, powinien zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego materacu oraz poduszki do spania. Okazuje się bowiem, że w przypadku bólu kręgosłupa, mięśni lub nerwobóli najważniejsza jest profilaktyka. Z tego też powodu dobrze jest postawić na poduszkę ortopedyczną, która zapewni komfortowy sen, a jednocześnie odpowiednią ochronę. Ten rodzaj poduszek dedykowany jest również wszystkim, którzy cierpią na różnego typu schorzenia kręgosłupa. Na co zwrócić uwagę, wybierając poduszkę ortopedyczną?

Po poradę do lekarza?

Osoby, które odwiedzają gabinety ortopedyczne, bardzo często proszą lekarzy o poradę w kontekście doboru odpowiedniej dla siebie poduszki. Rzeczywiście, wiedza medyka może okazać się bardzo pomocna, ponieważ każde schorzenie kręgosłupa ma nieco inną specyfikę, a co więcej, u każdego chorego dolegliwości mogą mieć różne nasilenie. Niemniej jednak zapytajmy lekarza o cechy, jakie powinna posiadać konkretna poduszka nam dedykowana. Chodzi przede wszystkim o jej twardość oraz pozycje, w jakich można na niej spać, a które będą najzdrowsze dla naszego kręgosłupa. Pomocniczo możemy również poprosić o radę fizjoterapeutę bądź pracownika sklepu medycznego, jeśli oczywiście posiada on odpowiednią wiedzę.

Poduszka dopasowana do potrzeb

Decydując się na zakup konkretnej poduszki, zwróćmy uwagę na opis, który się przy niej znajduje. Zwykle producenci podają, komu dokładnie dedykowany jest konkretny model (w redukowaniu jakiego rodzaju dolegliwości pomaga), a także w jakich pozycjach można na nich spać. Jeśli dużo podróżujemy, zdecydujmy się na poduszkę niewielkich rozmiarów, którą wszędzie można ze sobą zabrać. Warto również zwrócić uwagę nie tylko na własne potrzeby zdrowotne, ale również preferencje. Jeśli lubimy nieco bardziej miękkie poduszki, to nie wybierajmy tych najtwardszych, ponieważ trudno będzie nam się na nich wyspać. Tymczasem to właśnie zdrowy sen, na odpowiednim podłożu zapewnia właściwą regenerację organizmu. Pamiętajmy, aby dodatkowo zakupić dobrej jakości materac, dopasowany do naszych potrzeb. Godne polecenia produkty można znaleźć w sklepie internetowym https://www.e-poduszki.pl/dr-sapporo-m4.

Poduszka? Tylko nowa!

Niektórzy pacjenci uważają, że mogą z powodzeniem kupić poduszkę używaną, gdyż efekt będzie ten sam, a przy okazji nieco zaoszczędzą. Pamiętajmy, żeby kupować jedynie poduszki nowe, dlatego też modele ortopedyczne dopasowują się niejako do osoby, która na nich śpi. Co więcej, zakup używanej poduszki wcale nie musi być bardziej opłacalny, niż nowego modelu. Wystarczy tylko skorzystać z atrakcyjnych ofert, aby kupić poduszkę w dobrej cenie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj