Farbowanie włosów krok po kroku

0
Professional hairdresser working with client in salon

Produkty Olia wyróżniają się znacznie pośród innych farb do włosów, gdyż nie zawierają szkodliwego amoniaku. W ich przypadku rolę nośnika koloru grają naturalne olejki kwiatowe, wspomagające proces koloryzacji. Dzięki nim nie tylko otrzymujemy najlepszy możliwy efekt, ale i niezwykły kolor. Sprawdźmy zatem, jak wygląda farbowanie włosów krok po kroku z Olia!

Koniec z amoniakiem!

Dobre farby do włosów bez amoniaku jeszcze nie tak dawno były rzadkością na rynku. Jednak producenci mieszanek koloryzujących zmienili to. Na półkach pojawiło się wiele marek zastępujących amoniak olejkami. między innymi Olia – farba, która w 60% składa się z olejków kwiatowych, usprawniających znacznie proces koloryzacji. Tradycyjne farby posiadające w składzie olejki sprawiają jedynie, że włosy zyskują połysk i odżywienie. Dzieje się tak dlatego, iż olejki umieszczono w odżywce. W Olia olejki znajdują się w samej mieszance koloryzacyjnej, dzięki czemu przenikają do wnętrza włosa, czyniąc kolor możliwie najbardziej nasyconym, poprawiając też w znacznym stopniu stan włosów. Olejki są więc aktywnymi uczestnikami koloryzacji. Brak amoniaku w mieszance zapewnia również przyjemniejszy zapach.

Farbowanie włosów krok po kroku

Mimo iż skład produktów Olia jest inny niż większości farb, należy przeprowadzić test alergiczny dwa dni przed nakładaniem mieszanki na włosy. Niewielką ilość kremu koloryzującego należy umieścić tuż za uchem i przez około 48 godzin nie dotykać i nie myć tego miejsca. Jeśli po tym czasie za uchem nie wystąpi zaczerwienienie, swędzenie czy opuchlizna, możemy rozpocząć koloryzację. Do tego procesu potrzebne są nam przede wszystkim produkty umieszczone w opakowaniu farby, niemetalowa miseczka, niemetalowy pędzelek, ręcznik oraz rękawiczki ochronne. Ręcznikiem okrywamy ramiona, na ręce zakładamy zaś rękawiczki. Do miseczki wlewamy krem utleniający oraz krem koloryzujący, po czym mieszamy je niemetalowym pędzelkiem do momentu otrzymania gładkiej konsystencji. Po wykonaniu tych kroków możemy przejść do właściwej koloryzacji. Farbę nakładamy na suche, najlepiej nieumyte włosy, rozpoczynając od ich nasady. Pasemka dokładnie rozdzielamy i nakładamy mieszankę uważnie i dokładnie na każde z nich, aż pokryjemy je wszystkie. Farbowanie kończymy w okolicy czoła. W tym momencie należy upewnić się czy włosy są pokryte farbą w każdym miejscu – jeśli nie, należy szybko nałożyć resztę mieszanki, po czym zostawić ją na włosach przez około pół godziny. Po upłynięciu tego czasu, wciąż w rękawiczkach ochronnych, płuczemy włosy, pamiętając szczególnie o linii włosów i skórze za uszami. Po spłukaniu farby zdejmujemy rękawiczki i nakładamy odżywkę na włosy na około 2-3 minuty, po czym dokładnie ją spłukujemy.

Im dłużej, tym lepiej?

Należy pamiętać, że pozostawianie farby na włosach dłużej, niż jest to wskazane w instrukcji, nie uczyni koloru intensywniejszym. Jeśli nie spłuczemy mieszanki w odpowiednim momencie, możemy zaszkodzić swoim włosom, zwłaszcza że dobre farby do włosów bez amoniaku mają gęstszą konsystencję i koloryzacja z ich wykorzystaniem musi być bardzo dokładna.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.