Home Technologia Zamek hotelowy na kartę. Czy warto?

Zamek hotelowy na kartę. Czy warto?

0
Zamek hotelowy na kartę. Czy warto

Zamki elektroniczne są coraz powszechniej wykorzystywane w różnego rodzaju przedsiębiorstwa, w tym również w hotelach. Dają wiele możliwości właścicielom, są wygodne w użytkowaniu i posiadają wiele dodatkowych funkcji. Jednak, czy warto inwestować w zamek hotelowy na kartę?

Zamek na kartę – charakterystyka

Zamek hotelowy na kartę jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy przyłożyć kartę dostępu do czytnika umieszczonego na drzwiach lub ścianie, aby otworzyć zamek. Po określonym czasie zamek automatycznie się blokuje i można go otworzyć bez użycia karty jedynie od środka. Zamiast karty mogą być stosowane różnego rodzaju breloki, czy tzw. pastylki, co jest często stosowane przy domofonach w blokach wielorodzinnych.

Zamek na kartę. Najważniejsze zalety

Zainstalowanie zamka hotelowego na kartę daje wiele korzyści. Przede wszystkim większość zamków tego typu umożliwiają określenie zakresu dostępu danemu użytkownikowi. Łatwo więc można ograniczyć gościom hotelowym dostęp do określonych pomieszczeń np. pokoi służbowych, a jednocześnie pozwala to na dostęp do wszystkich pomieszczeń wybranym pracownikom. Dodatkowo zamki elektroniczne, które montuje https://www.abc-zabezpieczen.pl/ umożliwiają stworzenie stref czasowych, czy wydarzeń, które ułatwiają zarządzanie dostępem do zamków. Zamki na kartę to także możliwość wprowadzenia całego systemu w hotelu, który będzie umożliwiał obsługę wielu rzeczy np. wzywanie windy, czy podłączenie prądu do pokoju. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż czytnika przywołującego windę na korytarzu w pewnym oddaleniu o dźwigu, co sprawia, że goście hotelowi nie muszą czekać na przyjazd windy. Zamki elektroniczne, w tym również zamki na kartę eliminują również problem zgubionego klucza. W przypadku utraty karty wystarczy zmienić zabezpieczenia w systemie, aby karta nie otwierała już drzwi i stała się bezużyteczna.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zamek na kartę?

Wybierając zamki elektroniczne, niezależnie czy zapewniają one dostęp na kartę, czy w inny sposób otwierają drzwi należy zwrócić uwagę na:
• sposób montażu, aby był łatwy i jak najmniej inwazyjny;
• dodatkowe funkcje;
• żywotność baterii, gdyż konieczność częstej wymiany baterii może być kłopotliwe i znacznie zwiększać koszt używania systemu;
• możliwość zintegrowania systemu;
• intuicyjna obsługa – skomplikowane wprowadzanie ustawień może być problematyczne, a dodatkowo niepotrzebnie zajmuje czas.

NO COMMENTS

Exit mobile version