Home LifeStyle Czym jest mezoterapia i jakie są jej zalety?

Czym jest mezoterapia i jakie są jej zalety?

0

Wiele osób skarży się na zmarszczki, wiotką skórę i inne podobne objawy. Rozwiązaniem może okazać się mezoterapia igłowa z wykorzystaniem aktywnych składników. Zabieg polega na śródskórnych iniekcjach aktywnych substancji. Lekarz w zależności od przypadku wybiera najbardziej odpowiednią mieszankę składników. Najlepsze rezultaty obserwuje się po serii zabiegów. Mezoterapia igłowa nie tylko zadba o młodszy wygląd skóry, ale pozwoli walczyć z różnego rodzaju chorobami.

Czym jest mezoterapia?

Nazwa zabiegu wywodzi się od mesos (środkowy) i terapie (leczenie). Podczas zabiegu lekarz wstrzyknie w głąb skóry dobraną mieszankę substancji aktywnych. Najczęściej stosuje się kwas polimlekowy, witaminy, kwas hialuronowy lub aminokwasy. Substancje wprowadzone w skórę wykazują pełną aktywność. Ostrzykiwanie pobudzi również komórki do regeneracji. To w pełni bezpieczny zabieg, który może być stosowany prawie u wszystkich pacjentów.

Dla kogo mezoterapia?

Istnieje wiele zastosowań mezoterapii igłowej. Wykorzystuje się ją do zabiegów na twarz i całe ciało. Do specjalistów zgłaszają się różnorodni pacjenci, którzy chcą np. wygładzić zmarszczki, ujędrnić twarz, nawilżyć. Zabieg stosuje się również w celu leczenia cellulitu, rozstępów czy różnych rodzajów łysienia. Mezoterapia sprawdzi się dla każdego, kto chce w bezpieczny i widoczny sposób poprawić wygląd skóry. Sprawdzi się zarówno w pierwszych oznakach starzenia i w zaawansowanej fazie. Przed wizytą u lekarza warto zastanowić się jakich efektów oczekujemy. Lekarz będzie mógł stwierdzić, czy efekty są możliwe do osiągnięcia. Podczas wizyty specjalista zapyta również o historię chorób więc warto przyjść z listą.

Jak wygląda zabieg?

Do mezoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Istnieje jednak pewna grupa przeciwwskazań do których należą: cukrzyca, opryszczka lub inne choroby przewlekłe. O wszelkich chorobach należy informować lekarza, który podejmie decyzję w sprawie kwalifikacji do zabiegu. Tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew. Do zabiegu jest wykorzystywana cienka igła, która wprowadza składniki odżywcze. Dla wrażliwych pacjentów możliwe jest wykorzystanie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu może wystąpić mały obrzęk, który zniknie w ciągu kilku dni.

Kwas hialuronowy

To substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Dlatego też zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczny. W ludzkim organizmie w dużym stężeniu występuje w skórze, ciałku szklistym oka i stawach. Dba o ich nawilżenie dzięki wiązaniu wody. Z wiekiem obserwuje się spadek ilości kwasu hialuronowego w organizmie, dlatego też lekarze wykonują zabiegi dostarczające kwas hialuronowy do organizmu. Mezoterapia kwasem hialuronowym to rozwiązanie, które sprawdzi się u wielu osób. W zależności od potrzeb pacjenta zostaje wybrany odpowiedni preparat.

Efekty mezoterapii kwasem hialuronowym

Od razu po zabiegu pacjent zauważy wyraźną poprawę nawilżenia skóry. Pełne efekty zauważalne będą po około 2 miesiącach od zakończenia serii zabiegów. Pacjent zauważy rozświetlenie skóry, wyrównanie kolorytu skóry, poprawę gęstości i napięcie skóry. Zabiegi są wykonywane w seriach, a podczas pierwszej wizyty lekarz ustali z pacjentem harmonogram zabiegów. Odstępy między zabiegami wynoszą zazwyczaj 2-3 tygodnie. Czas trwania zabiegu to maksymalnie 45 minut. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza i przez jakiś czas unikać solarium i korzystania z basenu.

Artykuł opracowany przy współpracy z Dr Katarzyna Osipowicz (dermatolog Warszawa)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version