W Cieszanowie bawili się przy dobrej muzyce dbając o środowisko

0

W Cieszanowie 19-21 sierpnia odbył się CieszFanów Festiwal – jeden z największych festiwali w Polsce. Do miejscowości zjechało ponad 4 tys. turystów, którzy uczestniczyli w zabawach muzycznych i włączali się w akcje ekologiczne.

W tym roku w Cieszanowie wystąpili Kazik, Kwiat Jabłoni, Big Cyc, Hańba!, The Analogs, Jelonek, Dr Misio, Tabu, Łydka Grubasa, Boleo & Follow The Riddim, Farben Lehre, Zenek Kupatasa, Pull The Wire, Lej Mi Pół, Psy Wojny. Dla uczestników dostępne były stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze. Otwarta została wioska dla dzieci, a dla nieco starszych – namiot City NGO, w którym prowadzone były m.in. spotkania z cyklu „Otwarte Głowy”. W nim porozmawiać można było z gwiazdami i zaproszonymi gośćmi.

Dodatkowo zachęcano uczestników do włączenia się w akcję promującą ochronę środowiska. W jej ramach na placu festiwalowym postawiono estetyczne kontenery na aluminiowe puszki i butelki plastikowe. Firma Bat-Gaz posiadająca w swojej ofercie kotły 5 klasy i ECODESIGN zasponsorowała materiał na całą konstrukcję, wycięcie liter laserem, oraz pomalowanie konstrukcję w swojej lakierni proszkowej.

Zdecydowanym sukcesem okazała się także hybrydowa forma festiwalu. W jej ramach niektóre koncerty transmitowane były na oficjalnym profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku oraz YouTube. Dzięki temu festiwalowicze z całego świata mieli okazję zobaczyć, jak bawi się publiczność w Cieszanowie. Co więcej organizatorzy podkreślają, że CieszFanów Festiwal to nie tylko muzyka, ale również wydarzenia w City NGO oraz spotkania w namiocie „Otwarte Głowy” i te aspekty również były transmitowane, co pozwoliło odbiorcom np. posłuchać rozmowy z zespołem Lej Mi Pół czy Łydką Grubasa.

Jak zapowiedział burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny, w przyszłym roku CieszFanów Festiwal odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia. Zachęcamy do obserwowania profilu CIeszFanów Festiwal na Facebooku oraz głównej strony wydarzenia www.cieszfanow.pl aby być na bieżąco i nie przegapić line-upu przyszłorocznej imprezy.

Przypomnijmy, że w tym roku CieszFanów Festiwal nie uzyskał wsparcia marszałka województwa podkarpackiego. Organizatorzy imprezy w liście otwartym podkreślali, że wydarzenie to skutecznie promują Podkarpacie i przyczynia się do zwiększenia ruchu turystycznego na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here