Probiotyk dla dziecka

0

Do czego w ogóle służą probiotyki dla dzieci? Odpowiedzi na te, a także inne pytania, poznasz w naszym poradniku. Poznaj probiotyk Multilac krople dla dzieci.

Probiotyk – co to takiego?

Pytanie w tej postaci jest zadawane coraz częściej, warto więc udzielić na nie jasnej i klarownej odpowiedzi. Otóż probiotyki to mikroorganizmy, które dostarczone do organizmu kolonizują się w przewodzie pokarmowym. Główne zadanie probiotyków to wsparcie właściwej pracy układu pokarmowego oraz wsparcie mikroflory jelitowej.

Trzeba też zauważyć, że w dziecięcym organizmie występują różnego rodzaju bakterie, które mogą pełnić rozmaite funkcje. Dlatego też mawia się, że probiotyki są szczepozależne. Dobrze mieć to na uwadze, wybierając probiotyk dla dziecka.

Multilac Baby krople – twój wybór?

Jednym z polecanych środków, których rolą jest wsparcie podczas antybiotykoterpaii jest probiotyk dla dziecka Multilac Baby. Suplement ten dostępny jest w postaci kropelek, dlatego też łatwo możesz je podać swojemu dziecku – i to niezależnie od wieku. Multilac Baby krople może być dawkowany bezpośrednio do jamy ustnej, opcjonalnie dopuszcza się również rozpuszczenie preparatu w ciepłym lub zimnym płynie. Ważne jednak, aby jego temperatura nie była wyższa niż 37°C. Nie można też pominąć faktu, że Multilac dla dzieci może być podawany nawet niemowlętom.

Co ciekawe, Multilac Baby sam w sobie nie jest synbiotykiem. Co to oznacza? Otóż synbiotyki to połączenie probiotyków z prebiotykami, a więc pożywką konieczną do wzrostu właściwej mikroflory jelitowej.

Suplement diety Multilac krople ma w swoim składzie jeden z najlepiej przebadanych dotychczas szczepów LGG. Stosowanie preparatu może być korzystne w przypadku wielu dolegliwości, których skutkiem jest osłabienie flory bakteryjnej w jelitach. Jednym z najczęściej wymienianych przykładów jest przyjmowanie antybiotyków. Nie jest tajemnicą, że to silne leki które mogą wywoływać nieprzyjemne dolegliwości, np. biegunkę. Multilac Baby krople warto podawać dziecku zarówno w trakcie kuracji i problemów jelitowych, jak i po ich zakończeniu.

Ponadto Multilac może być stosowany jako doraźna pomoc na kłopoty jelitowe w trakcie podróży. Oprócz tego synbiotyk może wspomóc odbudowę dobrych bakterii w układzie trawiennych podczas zatruć pokarmowych czy infekcji bakteryjnych. Jeśli szukasz suplementu diety, który można podawać dzieciom od 2 miesiąca życia, z pewnością godny polecenia jest Multilac Baby.

/ Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here