5 zasad prawidłowego demakijażu twarzy

0

Jeśli na co dzień wykonujesz dopracowany makijaż, nigdy nie zapominaj o starannym demakijażu! To absolutna podstawa w pielęgnacji. Ignorując ten etap, stan Twojej cery szybko ulegnie pogorszeniu. Zauważysz wypryski, szary, niezdrowy koloryt, a z czasem również zmarszczki. Dokładnie zmywaj z twarzy wszelkie kolorowe kosmetyki! Jednak rób to we właściwy sposób – nieprawidłowe usuwanie make-upu może przynieść więcej szkody niż pożytku. Sprawdź, jak zrobić to dobrze!

Zasada numer 1 – wybierz odpowiednie kosmetyki do demakijażu

Podstawa to wybór właściwych produktów. Kosmetyki do demakijażu muszą odpowiadać Twojemu rodzajowi skóry. Jeśli nie jesteś pewna, jaki masz typ cery, postaw na uniwersalne formuły, które znajdziesz np. wśród produktów marki PAESE. Zastanów się też, jaki typu kosmetyków odpowiada Ci najbardziej – chcesz myć twarz przy użyciu wody? Postaw na delikatne żele. W innym wypadku polecamy Ci płyny micelarne niewymagające spłukiwania. To produkty, które zastępują mleczko oraz tonik, dzięki czemu sprzyjają oszczędności czasu. 

Zasada nr 2 – właściwy kierunek i kolejność zmywania kosmetyków

Masz już odpowiednie kosmetyki do demakijażu, więc do dzieła. Zacznij zmywać warstwę kosmetyków. W przypadku makijażu twarzy kieruj się od środka twarzy na zewnątrz. Sprawy mają się inaczej, jeśli chodzi o oczy. Tutaj zalecamy ruch do środka, który nie przyczynia się do rozciągnięcia i tak cienkiej skóry. Najlepszą metodą na usunięcie kosmetyków z powiek to przyłożenie nasączonego w płynie wacika do oka, odczekanie około minuty, a następnie ściągnięcie rozpuszczonego makijażu ruchem do dołu lub do wnętrza oka.

Zasada nr 3 – nie pocieraj!

Ten punkt wiąże się z opisanymi wyżej wskazówkami. Zatem – nigdy nie pocieraj ani nie trzyj zbyt mocno skóry! To nie przyspieszy usuwania makijażu, a jedynie doprowadzi do podrażnień, a nawet do szybszego powstania zmarszczek! Nowoczesne kosmetyki do demakijażu są na tyle skuteczne, że doskonale rozpuszczają makijaż. Wystarczy zaledwie kilka ruchów, aby się go pozbyć. I to bez wysiłku! A jeśli zmywasz makijaż z użyciem wody, osuszaj ją miękkimi ręcznikami. Raczej delikatnie dociskaj je do skóry zamiast przecierać nimi twarz. Postaw na delikatność działania, a Twoja cera odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem. 

Zasada nr 4 – zwróć uwagę na wodę

Myjąc twarz z użyciem wody, poświęć jej nieco więcej uwagi niż zazwyczaj. Podstawa to właściwa temperatura. Unikaj bardzo zimnego lub gorącego strumienia – letni jest w sam raz. Uważaj też na twardą wodę, która wysusza naskórek. Zmiękczysz ją za pomocą kilku kropel cytryny. Możesz również korzystać z wody z dzbanka filtrującego.

Zasada nr 5 – zadbaj o pielęgnację po demakijażu

Odpowiednia technika i kosmetyki do demakijażu to jedno, ale pielęgnacja skóry po zmyciu makijażu to drugie. Nigdy nie zapominaj o nawilżeniu skóry po umyciu twarzy – nawet jeśli użyłaś płynu micelarnego. 

Kosmetyki do demakijażu musiały znaleźć się w ofercie PAESE. To skuteczne, bezpieczne produkty. Przekonaj się, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here