Wszystko co musisz wiedzieć o pożyczce bez BIK

0

Posiadasz na swoim koncie aktywne zobowiązanie finansowe, które uniemożliwia Ci uzyskanie kredytu? Niespłacone, czyli aktywne kredyty i pożyczki bardzo często stają się przeszkodą w uzyskaniu nowego zobowiązania finansowego. Obniżają zdolność kredytową, która jest dla banków podstawowym kryterium. Co można zrobić w takim przypadku? Rozwiązaniem jest pożyczka bez BIK. Zobacz jak wybrać najlepszą pożyczkę bez BIK. 

Jak działa BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to instytucja, która gromadzi informacje o kredyto i pożyczkobiorcach. O BIK-u krążą różne mity i mało kto wie, że nie każdy wpis do rejestru jest negatywny. Do bazy trafia tak naprawdę każda osoba, która zdecydowała się na wzięcie pożyczki lub kredytu. BIK przechowuje informacje o tym, jakie zobowiązanie finansowe zostało zaciągnięte. Jak kredytobiorca radzi sobie ze spłatą itp. Jeżeli więc regularnie spłacamy raty i nie mamy na swoim koncie zaległości, to bycie w rejestrze BIK-u w niczym nam nie przeszkodzi. Wręcz odwrotnie – może nawet pomóc. Dzięki temu bank wie, jakim kredytobiorcą jesteśmy i że bez obawy może udzielić nam kredytu.

Inaczej wygląda sytuacja, w przypadku kiedy mamy na swoim koncie wiele otwartych zobowiązań finansowych i nie radzimy sobie z ich spłatą. Nieregularne spłaty lub całkowite zaprzestanie spłaty kredytu lub pożyczki jest najgorszym z możliwych przypadków. Wtedy do bazy BIK trafia negatywny wpis na nasz temat. A to już może skutecznie utrudnić nam otrzymanie nowego kredytu.

Pożyczka bez BIK – co to jest?

Banki rygorystycznie podchodzą do kredytobiorców. Dlatego w przypadku negatywnego wpisu do BIK możemy pożegnać się z kredytem. Nieco łagodniej wnioskodawców traktują firmy pożyczkowe. Przykładem jest właśnie pożyczka bez BIK https://pozyczkolog.pl/, czyli bez sprawdzania baz. Firmy pożyczkowe mogą w inny sposób sprawdzić wiarygodność swoich klientów. Dzięki temu możemy uzyskać pieniądze nawet jeśli widniejemy w bazach.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę bez BIK?

Obecnie wybór najlepszej pożyczki jest bardzo ułatwiony. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę, która gromadzi najkorzystniejsze i sprawdzone oferty https://pozyczkolog.pl/. Warto jednak znać kilka podstawowych parametrów. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Dzięki temu wskaźnikowi możesz w łatwy sposób określić, która oferta jest najkorzystniejsza.

Nie jest to jednak jedyny wyznacznik. Pamiętaj żeby sprawdzić również oprocentowanie oraz prowizję. Niektóre firmy pożyczkowe doliczają prowizję za wypłatę pieniędzy, dlatego zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź, ile Cię ona wyniesie. Bardzo ważnym elementem, o którym często zapominamy są opłaty dodatkowe. Opłaty dodatkowe nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka – trzeba wejść w rozwinięcie oferty. Pamiętaj, że oferta z pozoru korzystna może zawierać wiele opłat dodatkowych. Dlatego dokładnie zapoznaj się z przeglądanymi ofertami. Dzięki temu unikniesz wpadki i problemów, jakie mogą się wiązać z pochopnie zaciągniętą pożyczką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here