Home LifeStyle PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY Z DIAMENTEM I CO DALEJ? 5 ZASAD UDANYCH ZARĘCZYN

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY Z DIAMENTEM I CO DALEJ? 5 ZASAD UDANYCH ZARĘCZYN

0

Zaręczyny to zwyczaj znany od wieków. Niegdyś przebiegały w sposób bardzo oficjalny – przed rodziną wybranki, a niekiedy całą społecznością, z prezentacją posagu i uposażenia. Mimo że współcześnie zwyczaj ten przebiega już znacznie mniej oficjalnie niż przed laty, to wciąż jeden z najważniejszych momentów w życiu przyszłych małżonków. Czy istnieją uniwersalne zasady pomagające zorganizować te wydarzenie? Poniższe porady z pewnością pozwolą oswoić ten temat i sprawić, że będzie to wyjątkowa chwila dla Was obojga.

1. Zacznij od pierścionka

Może się to wydawać oczywiste, ale w ferworze przygotowań i budowania całej koncepcji zaręczyn, ten najważniejszy element potrafi nam umknąć. Jak wybrać ten właściwy pierścionek? Przede wszystkim słuchaj swojej partnerki, gdyż kobiety często mimochodem podpowiadają swoim partnerom ich wymarzone modele. Warto również skonsultować wybór z przyjaciółką czy mamą partnerki. Kobiety często rozmawiają o tym temacie, a jeżeli uda Wam się zachować dyskretność, wybór będzie w 100% trafioną niespodzianką. Warto sięgać po klasyczne modele, które na pewno trafią w każde gusta, a takim na pewno będzie pierścionek zaręczynowy z diamentem, czyli ponadczasowa elegancja.

2. Dowiedz się czego ona pragnie

Zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie zwłaszcza dla kobiet. Większość dziewczynek wyobraża sobie białego księcia na koniu, a odzwierciedla się to właśnie w chwili oświadczyn. W tym wydarzeniu nie chodzi jednak o sprostanie wygórowanym oczekiwaniom społecznym, a na słuchaniu potrzeb ukochanej osoby. Większość kobiet nie oczekuje wielkich gestów, wystarczy im intymna i romantyczna chwila, którą zapamiętają do końca życia. Jeżeli jest inaczej, na pewno Wam o tym powiedzą – wystarczy ich posłuchać.

3. Postaw na ponadczasową klasykę

Pierścionek zaręczynowy z diamentem to tylko jeden z elementów oświadczyn, który sprawdzi się w każdych okolicznościach. Postaw na własnoręcznie przygotowaną kolację czy randkę w miejscu, w którym się poznaliście. Każda kobieta doceni własnoręczne przygotowania i sentymentalny gest. A może oświadczyny przy rodzicach partnerki? Niektórym może się to wydawać nieco przaśne, ale rodzinna atmosfera może sprawić, że sytuacja będzie bardziej swobodna i będziecie ją wspólnie wspominać latami.

4. Bądź oryginalny

Zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie, które bywa przedmiotem rodzinnych opowieści przez całe lata. Warto się w nim skupić na Waszej własnej, oryginalnej historii, nie wzorując się na tym jak zaręczył się brat czy kolega z pracy. Może się to odzwierciedlać we wspomnianym wcześniej miejscu, w którym się poznaliście, ale również wyznaniu czy czułym geście, który jest charakterystyczny tylko dla Was. Autentyczność zawsze sprawdza się w 100%.

5. Romantyzm na pierwszym miejscu

Zaręczyny to wydarzenie, które spaja historię każdego związku i warto żeby były romantyczne nawet w niewielkim stopniu. Dla każdej pary będzie to oczywiście oznaczało co innego. Dla jednych będzie to bukiet kwiatów, dla innych sentymentalne wspomnienie. Organizując zaręczyny zawsze warto kierować się sercem i pokazać partnerce, jaka jest dla Was ważna. Romantyczne wyznanie, które towarzyszy zazwyczaj zaręczynom bywa dla Panów często stresujące. Układając w głowie niezliczone scenariusze zapominamy, że proste wyznanie miłości znaczy więcej niż tysiąc słów.

Pamiętajcie – zaręczyny to chwila, która powinna być ważna i wyjątkowa dla Was obojga. Organizacja nie powinna sprawiać partnerowi trudności i spędzać snu z powiek. Warto kierować się zasadą – mniej znaczy więcej i postawić na Waszą własną romantyczną historię, którą będziecie z uśmiechem wspominać po latach.

NO COMMENTS

Exit mobile version