Dresy piłkarskie – jakie spodnie wybrać do piłki nożnej?

0

Wydawałoby się, że trenowanie piłki nożnej nie wymaga ponoszenia dużych kosztów na sprzęt. Jednak wybór poszczególnych elementów stroju piłkarskiego jest niezwykle istotny – bezpośrednio wpływa na nasz komfort, zakres ruchów i gospodarkę cieplną. Jakie dresy piłkarskie warto wybrać? Czym kierować się przy zakupie i czym różnią się poszczególne dresy do piłki nożnej od innych spodni sportowych? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdziesz poniżej!

Kiedy zakładamy dres piłkarski, a kiedy krótki strój dwuczęściowy?

Dresy piłkarskie są niezastąpione na treningach. To właśnie tam królują najbardziej, ponieważ mecze rozgrywane są w strojach klubowych – dostosowanych nie tylko do potrzeb zawodników, ale także polityki marketingowej. Długie spodnie do piłki nożnej przydadzą się też zawsze wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Chłód, deszcz, porywisty wiatr – na takie połączenie nie ma nic lepszego, niż ciepły dres piłkarski.

Pewnym wyjątkiem od powyższej reguły są stroje bramkarzy. Zawodnicy grający na tych pozycjach mogą praktycznie dowolnie wybierać między stroje długim i krótkim. Koszulka często jest z długim rękawem lub piłkarz zakłada dodatkowo podkoszulkę z długimi rękawami. Dziś jest to już rzadziej spotykane, ale niegdyś występ klubowy bramkarza odzianego w eleganckie, długie spodnie dresowe nikogo nie dziwił. Dla niektórych taka moda stała się wręcz znakiem rozpoznawczym – doskonałym przykładem jest węgierski bramkarz Gábor Király, który dresy piłkarskie zakładał na mecze ligowe regularnie.

Dresy piłkarskie a dresy sportowe – jakie są różnice?

Standardowe dresy męskie sportowe mają charakter uniwersalny. Zazwyczaj stworzone są z bawełny lub mieszanki bawełny i włókna syntetycznego odpowiadającego za elastyczność materiału. To opcje idealne dla każdego “Kowalskiego” – można je założyć na rower, na piłkę z kolegami, a także do biegania, gdy aura na zewnątrz nie sprzyja.

Tymczasem dresy piłkarskie są odzieżą niszową i specjalistyczną. Mają nieco inne właściwości termoregulacyjne. Najlepsze warianty uszyte są specyficznym ściegami tak, aby zapewniały większą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. O ile dresy sportowe męskie też dobrze zabezpieczają przed wilgocią i chłodem, o tyle dresy piłkarskie jeszcze lepiej sprawdzają się w akumulowaniu ciepła, gdy jest taka potrzeba i jego oddawaniu na zewnątrz. Służą temu specjalne systemy wentylacji, np. Dru-FIR znanej marki Nike oraz wiele podobnych.

Jeżeli szukasz profesjonalnej odzieży piłkarskiej, w której zawsze będziesz czuł się komfortowo, sprawdź najnowszą ofertę sklepu Zina: https://zina.pl/odziez/dresy-pilkarskie Z łatwością dobierzesz spodnie futbolowe, które wycisną z Twoich nóg jeszcze więcej mocy i energii.

Mothers helping sons (10-11, 12-13) get dressed for soccer practice

Czy warto wybrać dresy piłkarskie?

Dzisiaj każdy może znaleźć świetne dresy piłkarskie nie tylko na uciążliwą pogodę, ale także na lato. Pomimo długiej nogawki taki ubiór wcale nie sprawi, że będzie nam za gorąco. Pod tym względem wszystko sprowadza się do indywidualnych preferencji. Istnieją piłkarze, którzy zawsze będą woleli występować i trenować w krótkich spodenkach. Są też tacy, którzy preferują spodnie męskie dresowe. Z pewnością jednak do treningów na powietrzu w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych ten typ ubioru będzie najwygodniejszy i najbardziej bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here