Home Poradnik Kurs rysunku

Kurs rysunku

0

Wielu z nas z rysowaniem miało styczność jedynie w szkole. I chociaż nawet nieźle to wychodziło, raczej tylko nieliczni zajmują się tym zawodowo. Co w przypadku, gdy chcielibyśmy wrócić do rysowania, ale nie do końca wiemy, jak się za to zabrać? Z pomocą przychodzą nam kursy rysunku!

Kurs rysunku dla każdego

Z takiego kursu mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Ci, którzy chcą wiązać z tym swoją zawodową przyszłość, jak również ci, którzy traktują to jako hobby. Rysowanie uczy zwracania uwagi na szczegóły, kształtuje wyobraźnię przestrzenną, wycisza, odpręża. Pobudza kreatywność i wrażliwość. Jest to więc świetna forma spędzania wolnego czasu, która rozwija różne umiejętności.

Jaki kurs rysunku wybrać?

Na kurs rysunku można wybrać się z różnych powodów. Może to być rozwój hobby, chęć rozbudowania swojego portfolio, doskonalenia swojego warsztatu lub przygotowanie się do egzaminów wstępnych na ASP, politechnikę czy do liceum plastycznego. Każdy z tych celów będzie charakteryzował się inną specyfiką kursu, tematyką rysunków, a nawet czasem trwania kursu. Ważne jest, żeby dopasować możliwości kursu do zamierzonego celu.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kursu?

Przy wyborze kursu rysunku przede wszystkim warto wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. Nie ma sensu iść na kurs rysowania portretów, gdy chce się przygotować do egzaminu na ASP. Dlatego na początek należy dokonać wyboru tematyki kursu tak by, jak najbardziej odpowiadała naszym preferencjom.
Kolejnym krokiem jest zwrócenie uwagi na opinie o kursie, a także efekty kursantów. Często szkoły rysunku publikują prace uczestników swoich kursów. Pozwala to dostrzec ich postępy i możliwości, jakie może zaproponować dana szkoła.
Następnym wyznacznikiem powinien być sposób prowadzenia zajęć. Jak liczne są grupy? Dobrze, jeśli w ofercie kursu są zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe. Indywidualne pozwolą skupić się na doskonaleniu techniki i zwróceniu uwagi na popełniane błędy, a podczas zajęć w małych grupach można czerpać inspiracje i uczyć się od innych. Ważne też, aby grupy nie były zbyt liczne.
Przeanalizować też trzeba to, kto prowadzi kurs. Jakie jest doświadczenie prowadzącego? Czy jest on cenionym rysownikiem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych, a jego prace były wystawiane w prestiżowych miejscach? Osoba prowadząca kurs jest tą, która przekazuje nam wiedzę i rozwija nasze umiejętności. Nie może to być więc przypadkowy rysownik, ale ktoś, kto zainspiruje nas do działania i będzie dla nas autorytetem.

Kurs rysunku – czy warto?

Teraz gdy wiesz już, czym się kierować w doborze kursu oraz co możesz zyskać dzięki uczestniczeniu w nim, zastanów się, czy kurs rysunku jest dla Ciebie. Najlepiej jest spróbować i wtedy zadecydować, czy wciąż chce się iść w tym kierunku. Chociaż może nie być łatwo wrócić do czynności, którą ostatni raz wykonywało się lata temu, to pamiętaj, że nigdy nie jest na to za późno.

NO COMMENTS

Exit mobile version