Jakie są przyczyny problemów z erekcją u mężczyzn po 18, 20, 30, 40, 50, czy 60

0

Co można zaliczyć do najczęstszych problemów z erekcją?

Problemy z erekcją budzą coraz większe zainteresowanie w obecnych czasach. Nie jest to dziwne w momencie kiedy spojrzy się na statystyki i przekona się ilu mężczyzn obecnie musi zmagać się z tym zaburzeniem. Badania w prosty sposób pokazują, że aż 50% mężczyzn w obecnych czasach cierpi na problemy na tle seksualnym. Co więcej bez wyjątku. Życie w przekonaniu że tylko starsi panowie mogą mieć problem z wprawienie swojego członka w ruch jest jak najbardziej błędne! Problemy z erekcją mogą dotyczyć każdego mężczyzny, bez znaczenia czy ma on 18, 20, 30, 40, 50 czy 60 lat!

Co więc sprawia, że pomimo tak szerokiej skali problem, temat ten cały czas nie budzi szerokiego spektrum zainteresowania?

Na to pytanie i na wiele innych odpowie ten artykuł. Ma on na celu wyjaśnienie zagadnień związanych z problemami z erekcją występującymi wśród mężczyzn oraz wytłumaczenie skąd się one biorą i jak je skutecznie wyleczyć. Inspiracją do powstania tego artykułu był wpis o problemach z potencją na erektoportal , który troszkę dokładniej omawia przyczyny.

Problemy z erekcją to nie wstyd!

Powodem, przez który mężczyźni nie decydują się na szukanie rozwiązania na swoje zaburzenia seksualne jest poczucie wstydu! W dobie dzisiejszych czasów są oni przyzwyczajeni, że seks jest podstawową funkcją, którą zawsze bez względu na okoliczności powinni wypełniać w stu procentach. Stąd u nich tak głębokie uczucie porażki w momencie gdzie nie są w stanie stanąć na wysokości zadania.. dosłownie. Oszukują siebie samych, że ich problemy są krótko chwilowe i po czasie same przejdą..

Co za błędny tok myślenia! Nieleczone nigdy same nie przejdą, wręcz przeciwnie! Będą rzutować w sposób bardzo negatywny na inne płaszczyzny ich życia doprowadzając do ogromnej frustracji. Przyczynią się za tym do ponoszenia przez nich porażek także na innych sferach ich życia. Nie wspominając już jak negatywnie wpłyną na ich relacje z partnerką. Seks jest jedną z fundamentalnych potrzeb ludzkich. W momencie gdy w tej kwestii człowiek nie jest zadowolony automatycznie szuka spełnienia, gdzieś indziej. Mówiąc prościej, kobieta która nie będzie zaspokojona przez swojego mężczyznę zacznie szukać seksu u innego!

Dlatego każdy mężczyzna, który zauważy jakiekolwiek występujące u siebie dysfunkcje seksualne od razu powinien odstawić swoją dumę na bok i przystąpić do odpowiedniego leczenia. Zanim jednak to się stanie musi on zrozumieć jakie jest źródło jego problemów.

Co przyczynia się do problemów związanych z erekcją?

Zacząć trzeba od tego, że przyczyny występowania dysfunkcji seksualnych są złożone. Bardzo często może zdarzyć się tak, że współdziałają one ze sobą, tym samym niszcząc życie seksualne panów w jeszcze większym stopniu. Ze względu na rodzaj czynników je powodujących możemy wyróżnić dwie grupy: czynniki emocjonalni-psychiczne i fizyczne.

Nieodpowiedni stan psychiczny jest zmorą niejednego człowieka. Tym smutniejszy jest fakt, że tych czynników jest dość sporo. Mianowicie zaliczamy do nich:

1. Depresję
2. Lęk przed niepowodzeniem
3. Problemy w pracy, rodzinie, a zwłaszcza między partnerami
4. Długotrwałe stany lękowe i stresowe
5. Niską samoocenę

Jest ich dość sporo i jak można zauważyć są one poważne. Jednak nie należy się zbytnio dołować, gdyż kolejnym faktem jaki z nich wynika jest informacja, że każdy mężczyzna na dobrą sprawę jest sobie w stanie z nimi poradzić samodzielnie! W pierwszej kolejności każdy mężczyzna powinien na bok odstawić stres. Nie da się opisać słowami jak negatywnie wpływa on na życie seksualne człowieka. Jeżeli jest on na tyle silnie związany ze stresem np. z powodu pracy i nie jest go w stanie zniwelować, powinien w takim razie znaleźć sobie zajęcie, które ograniczy jego wpływ na organizm do minimum. Mowa tutaj np. o aromaterapii, masażach lub sportach.

Co więcej szczera rozmowa będzie w wyżej wymienionych czynnikach kluczem do sukcesu. Jeśli pomiędzy mężczyzną, a jego partnerką są niedopowiedziane sprawy, jak może on wymagać, aby w łóżku wszystko dobrze funkcjonowało? Tylko oczyszczenie relacji poprzez szczerą rozmowę i określenie swoich oczekiwań może przynieść im obojgu psychiczne ukojenie i zagwarantować znakomity seks. Pozwoli to również wyeliminować problemy z niską samooceną czy lękiem przed zbliżeniem. Na dobrą sprawę tylko z depresją należy udać się do lekarza.

Czynniki fizycznych z kolei możemy wyróżnić jeszcze więcej:

1. Uszkodzenia ciała
2. Choroby serca i układu krążenia
3. Zaburzenia hormonalne
4. Leki na nadciśnienie
5. Siedzący tryb życia
6. Cukrzyca
7. Zarażenie bakteriami i grzybami
8. Obciążenia nadnerczy
9. Uzależnienia

Na nie jednak również każdy mężczyzna ma wpływ. Poczynając od zdrowej diety – odpowiednia ilość przyjmowanych ziół, witamin czy suplementów odmieni ich życie. Zwłaszcza w połączeniu z aktywnością fizyczną. Wystarczy, aby trzy razy w tygodniu biegali lub spacerowali po 30 minut, bądź wykonywali cztery serie po 10 przysiadów. Łatwe prawda? Żeby wzmocnić jeszcze te działania należy, aby zadbali oni o odpowiednią dawkę snu – minimum 8 godzin dziennie.

Dlaczego jest ważne, aby przestrzegać tych trzech podstawowych reguł? Proste ćwiczenia wymienione powyżej odpowiedzialne są za podniesienie testosteronu we krwi. Co więcej, przyczyniają się do redukcji stresu dzięki obniżaniu poziomu prolaktyny w organizmie. A więc nawet zaburzenia hormonalne można rozwiązać przy ich użyciu.

Kwestia używek jest oczywista – każda ich ilość powoduje trwałe szkody w organizmie, które ciężko wyleczyć. Czasami jest to aż niemożliwe. Większość alkoholików można również określić mianem impotentów.

W przypadku cukrzyków, osób chorych na serce czy zażywających leki na obniżenie ciśnienia, zaleca się udanie do specjalisty, z którym będzie można omówić te indywidualne przypadki. W ogromnej liczbie przypadków będzie to niezbędny krok do trwałego i skutecznego wyleczenia dysfunkcji seksualnych i tym samym do poprawienia samopoczucia.

Problemy z erekcją – podsumowanie

Po przeczytaniu tego artykułu pierwsza myśl, która powinna towarzyszyć każdej osobie to „problemy z erekcją to nie wstyd!”. Każdy z osobna powinien przestać traktować ten temat jako tabu, a wręcz przeciwnie wykazać zrozumienie i jeżeli to potrzebne to również wsparcie. Skala problemu dysfunkcji seksualnych jest ogromna. Zamiast wstydzić się swoich zaburzeń, mężczyźni natychmiast powinni przystąpić do ich leczenia.

Kolejną rzeczą jest zauważenie jak niesamowite zdolności posiada ludzki organizm. Jego regeneracja może nastąpić w oparciu o proste, codzienne czynności. Ważnym jest, aby wyeliminować negatywne warunki i nie doprowadzać do pogarszania się własnego stanu zdrowia.

Dalej, mężczyźni powinni skupić się bardzo mocno na pozbyciu się stresu ze swojego życia. Oczywiście wpływa to negatywnie na ich aktywność seksualną, lecz nie tylko. Stres odciska piętno na każdej płaszczyźnie życia. Powoduje, że mężczyźni stają się mniej wydajni, pogarsza ich zdolności analityczne i percepcyjne. Może doprowadzić do poważnych konsekwencji zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Mając na uwadze wszelkie czynniki emocjonalna-psychiczne trzeba wiedzieć, że jedne są źródłem drugich, dlatego pod żadnym, ale to pod żadnym pozorem nie można ich ignorować.

Żródło: erektoportal.pl