Praga – piękne i atrakcyjne miasto do zwiedzania

0

Z roku na rok coraz więcej rodaków wyjeżdża za granicę już nie tylko w celu zarobkowym, ale miło i przyjemnie spędzić wolny czas.

Praga – piękne miasto 

Bardzo atrakcyjnym kierunkiem, który stałe wybierany jest przez Polaków jest czeska Praga. To oczywiście piękna stolica Czech i największe miasto położone w zachodniej części kraju. W 1992 roku, wspaniałe, zabytkowe centrum tego miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego potocznie nazywanego UNESCO. Przez licznie odwiedzających turystów z całego świata Praga uważana jest za jedno z bardziej atrakcyjnych miast w całej Europie. Naprawdę jest tu co zwiedzać. Obecnie w Pradze znajduje się około 100 galerii i ponad 20 ciekawych muzeów. Turyści chętnie odwiedzają też inne kultowe miejsca np. królewski kompleks Hradczany z ciekawą Katedrą św. Wita, czy piękną bazylikę św. Jerzego. Popularna jest też Złota Uliczka kiedyś siedziba złotników, a dzisiaj alejka z uroczymi sklepikami i wystawami, Biblioteka na Strahovi, Muzeum Narodowe na Placu Wacława, Most Karola, Wzgórze Petrin, Brama Prohova i np. leżące na prawym brzegu Wełtawy przepiękne Stare Miasto. Oczywiście będąc w Pradze nie sposób nie spróbować czeskiego piwa! Knajpeczek i restauracji jest w tym mieście niezliczona ilość, a godną polecenia jest knajpa Klaster i pivovar. 

Koszty wycieczki 

Podróż z Polski do Pragi nie jest dużym wydatkiem, ale wynajęcie pokoju na parę dni w średniej klasy hotelu to już dosyć spory wydatek. Jeżeli zwiedzamy te piękne miasto we dwójkę trzeba się liczyć z podwójnym wydatkiem. Doba w takim praskim hoteliku to koszt ok. 200zl. Zakładając, że chcemy dobrze poznać Pragę i jej uroki decydujemy się np. na pobyt 7 – dniowy. Jest to już koszt 1400 zł. za samą kwaterę. Oczywiście musimy mieć też fundusze na codzienne wydatki, wyżywienie i rozrywkę. Nie każdy ma odlożoną gotówkę na tego typu wyjazd. Z pomocą może nam przyjść ciekawy i szybki kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń na get-money.pl. Wybierając właśnie ten kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przez internet możemy skorzystać z dodatkowych korzyści np. z obniżonego  oprocentowania nawet o 50% w stosunku do normalnego, standardowego. 

Po przybyciu do Czech, mając już wystarczająco dużo gotówki możemy podziwiać uroki pięknej Pragi, a wieczorem udać się np. do wyjątkowej restauracji Vytopna Railway Restaurant. Zamówienia w tej restauracji przywożone są w specjalnych wagonikach, co dodaje tylko uroku temu miejscu. Po powrocie z takiej wycieczki na pewno Praga i miejsca z nią związane na długo pozostaną w naszej pamięci. Marzenia się spełniają biorąc kredyt gotówkowy. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie Getmoney pod tym adresem – http://www.get-money.pl/aktualności/finanse/kredyt-gotówkowy-bez-zaświadczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj