Zlewozmywaki ceramiczne – praktyczne wyposażenie, nie tylko w domu!

0

Ceramika jest od wielu lat chętnie wykorzystywana do tworzenia armatury. Ten wdzięczny materiał jest solidny, wytrzymały, odporny na uszkodzenia termiczne i, odpowiednio konserwowany, cieszy się również odpornością na przebarwienia i rdzę, dlatego tak często spotykamy go w łazienkach. Ceramikę można jednak z powodzeniem zastosować również w kuchni, gdzie jej niesamowite właściwości z całą pewnością zostaną w pełni wykorzystane. Zastanawiasz się, czy warto założyć zlew ceramiczny? Odpowiedź brzmi: tak!

Kilka słów o zlewie kuchennym

Zlew jest niezwykle ważny w każdej domowej kuchni. Trudno byłoby przyrządzać posiłki bez dostępu do wody oraz miejsca, w którym można umyć żywność, przed jej przygotowaniem, i naczynia, tuż po ich użyciu. Z tego powodu zlewozmywak stanowi w zasadzie podstawowe wyposażenie każdego pomieszczenia, w którym przygotowuje się posiłki. Oznacza to tyle, że zlew przydaje się również w szkolnej stołówce, firmowym pomieszczeniu gospodarczym, lokalach gastronomicznych, na statkach, a nawet na pokładzie niektórych pociągów oferujących wyżywienie dla pasażerów.

Jaki powinien być zlew?

Zlewozmywak (szczególnie w miejscach, gdzie dziennie przygotowuje się setki posiłków i myje tysiące naczyń) powinien być wytrzymały i jak najbardziej higieniczny, jeśli ma jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Zlew kuchenny ceramiczny to zatem doskonały wybór w większości przypadków. Tego typu zlewy tworzone są w nieco innej technologii, niż ceramika łazienkowa, dlatego charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i temperatury. Dodatkowo zlewy wykonane z ceramiki są pokrywane sporą warstwą szkliwa, które jest niezwykle odporne na zarysowania, przebarwienia, detergenty i zabrudzenia, dzięki czemu na długo zachowują swój wyjątkowy wygląd.

Duży wybór zlewów z ceramiki

Zlewozmywaki ceramiczne dostępne są w bardzo różnorodnych kolorach i wielu rozmaitych formach, co pozwala na dobranie tego elementu wyposażenia idealnie do konkretnej kuchni lub pomieszczenia. Oferta sklepu https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/zlewozmywaki-ceramiczne/ zawiera między innymi zlewy jedno- oraz dwukomorowe, takie z szynami na deskę do krojenia, a także z praktycznymi ociekaczami. Ponadto dostępne są modele z głębokimi oraz płytkimi komorami – można również wybierać spośród wielu rozmiarów. Co ciekawe, niemal każdy dostępny w ofercie zlewozmywak ceramiczny Blanco można zamówić w dowolnym kolorze z palety bieli, szarości, beżu oraz grafitu.

Gdzie jeszcze można użyć ceramicznych zlewów kuchennych?

Zlewozmywak do kuchni ceramiczny to, jak wcześniej wspominaliśmy, doskonały wybór do każdego miejsca, w którym przygotowywane jest jedzenie. Sprawdzi się on zarówno w kuchni w domu, jak i w tej restauracyjnej, stołówkowej czy firmowej, zlokalizowanej w pokoju socjalnym. Dzięki odpornej na wnikanie osadu i zabrudzeń powierzchni, zlewy ceramiczne są o wiele bardziej higieniczne i łatwe w utrzymaniu czystości niż te wykonane np. z kamienia. Znacznie łatwiej o nie zatem dbać w miejscach, gdzie liczy się ilość i prędkość prac wykonywanych w kuchni. Ponadto ich estetyczny wygląd i duża różnorodność pozwala na dobranie dokładnie takiego modelu, jaki będzie najlepiej pasował i sprawdzał się w danym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here