Zalety aplikacji do sterowania oświetleniem w domu

0

Wybór odpowiednich lamp do domu potrafi być wyzwaniem. Trzeba przecież połączyć walory estetyczne z funkcjonalnością każdego produktu oraz zbudować przy ich pomocy spójny i praktyczny system.

Czasami jednak same oprawy to za mało. Ze wsparciem przychodzą wówczas najnowsze dokonania techniki. Okazuje się bowiem, że domowymi lampami można sterować za pośrednictwem aplikacji na telefon.

Dlaczego warto wykorzystać właśnie takie rozwiązanie i zamiast włącznika zarządzać oświetleniem przy pomocy smartfona? Kilka najważniejszych korzyści przedstawimy poniżej.

Aplikacje do sterowania oświetleniem – co to takiego?

Nowoczesne lampy coraz chętniej wykorzystują technologie, które zwiększają funkcjonalność każdego punktu świetlnego w domu. Takie możliwości daje właśnie aplikacja na urządzenia mobilne.

Jest to specjalny program, który instaluje się na telefonie lub tablecie z systemem iOS lub Android. Dzięki niemu w jednym panelu zyskuje się szansę na kontrolowanie warunków oświetleniowych w całym domu i ogrodzie. Wystarczy tylko zastosować odpowiednie lampy typu smart, które podłącza się do sieci WiFi, aby zyskać do nich dostęp przez aplikację.

Tego typu rozwiązania dają wiele możliwości. Okazuje się bowiem, że przez telefon da się nie tylko włączać i wyłączać lampy.

Do czego służą aplikacje do sterowania oświetleniem?

Przy pomocy mobilnych aplikacji da się oczywiście uruchamiać lub wygaszać poszczególne punkty świetlne w całym domu, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujemy. Możemy włączyć oświetlenie w sypialni, idąc akurat korytarzem, lub wyłączyć lampę w kuchni, robiąc zakupy w innym mieście. Warunek – musimy mieć dostęp do Internetu.

W aplikacji kontroluje się oświetlenie poszczególnych opraw lub całych zespołów oświetleniowych. Dzięki temu jednym przyciskiem da się oświetlić cały salon albo wyłączyć wszystkie lampy, gdy wychodzi się do pracy.

To jednak wciąż nie wszystko. Nowoczesne aplikacje, jak ta współpracująca z produktami od Lampy.it, pozwalają na dostosowywanie innych parametrów oświetlenia. W panelu łatwo reguluje się choćby natężenie światła, jego kolor i temperaturę barwową. Uzyskuje się zatem zawsze idealne warunki, dopasowane do potrzeb chwili. A jeśli któreś ustawienia okażą się szczególnie korzystne, zawsze można zapisać je do wykorzystania w przyszłości, na przykład w ramach wygodnego harmonogramu oświetleniowego.

Dlaczego warto wykorzystać aplikację do sterowania oświetleniem?

Aplikacje mobilne to olbrzymia wygoda. Nie trzeba szukać włącznika, by wyregulować oświetlenie w każdym domowym pomieszczeniu. To idealne rozwiązanie dla osób, które regularnie zapominają o wyłączaniu światła, gdy wychodzą do pracy. Chętnie korzystają z niego też ludzie, pragnący sterować oświetleniem bez konieczności podnoszenia się z kanapy lub odrywania się od rozmaitych czynności.

Sterowanie oświetleniem w telefonie zwiększa ponadto bezpieczeństwo użytkowników. Nie trzeba już bowiem nerwowo szukać w ciemnościach włącznika, narażając się na nieprzyjemne potknięcia i upadki. Telefon zazwyczaj mamy przy sobie, co zwiększa tylko funkcjonalność takiego rozwiązania.

Przy pomocy aplikacji da się precyzyjnie regulować parametry światła i budować sceny świetlne, dopasowane do potrzeb chwili. Jest to zatem rozwiązanie niezmiernie przyjazne środowisku, gdyż prowadzi do obniżenia zużycia energii elektrycznej. Dzięki temu zmniejsza się także wysokość domowych rachunków za oświetlenie, przy zachowaniu optymalnego komfortu dla użytkowników. Oprogramowanie dodatkowo mierzy bieżące zużycie prądu, łatwo zatem znaleźć najbardziej energochłonne elementy, by zoptymalizować działanie całego systemu. Na takim sposobie sterowania zyskują zatem wszyscy – ludzie i natura.

Nowoczesne sterowanie oświetleniem – aplikacja dla każdego

Sterowanie aplikacją jest niezmiernie proste i intuicyjne, przez co bez trudu mogą z niego korzystać niemal wszyscy domownicy, poprawiając wygodę codziennego funkcjonowania w czterech ścianach. Warto zatem rozważyć takie rozwiązanie we własnym domu – taka opcja pod wieloma względami naprawdę się bowiem sprawdza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here