Czym dokładnie jest duch? Historie o duchach.

0

Dla ludzkości istnienie duchów nadal pozostaje zagadką. Czy naprawdę istnieją? Czym tak właściwie są duchy i czy historie o duchach są prawdziwe? Czym jest duch? Teoria spirytyzmu. Duch w folklorze ludowym i według spirytystów jest ludzką istotą, żyjącą po śmierci fizycznej ciała człowieka, bytującą w świecie pozamaterialnym.

Zgodnie z teorią spirytyzmu, duchy żyją w świecie niewidzialnym, które znajduje się poza czasoprzestrzenią świata materialnego. W innym wymiarze bytowania są wszędzie, przesyłają komunikaty za pośrednictwem mediów lub bezpośrednio. Według tej koncepcji duch i dusza są synonimami.

Duchy mają się manifestować przez osobę żyjącą (medium), zmieniając jej wygląd i wagę dzięki mieszaniu fluidów, lub przemawiając i wykonując inne czynności za pośrednictwem medium. Komunikują się w sposób odczuwalny przez dźwięki, dotyk, zapach, pismo, hałas, poruszanie przedmiotów, rysunek, muzykę itd.

Według francuskiego antropologa kulturowego Pascala Boyera, duch jest istotą nadprzyrodzoną – jedną z kategorii ontologicznych stworzonych w mózgu, gdy umysł przyswaja wiedzę o świecie i porządkuje ją. 

Zarówno w polskiej, jak i zagranicznej literaturze, możemy znaleźć wiele przykładów tych pozaziemskich istot. 


Czy z racji tak częstego występowania w kulturze oraz w opowieściach ludzi, możemy uznać, że duchy istnieją? To pytanie pozostawiamy do Waszych przemyśleń.

Literatura

Wiele osób interesuje się samymi historiami o duchach. Nie tylko w książkach można przeczytać o niesamowitych wydarzeniach. W kwartalniku “Historie o Duchach”, tematy artykułów skupiają się na na niezwykłych opowiadaniach, które dotyczą niecodziennych zjawisk. W każdym wydaniu znajdziesz piętnaście niesamowitych, zapierających dech w piersiach historii. Historie opisują bliskie spotkania z niewytłumaczalnymi zjawiskami i strasznymi postaciami.

W każdym numerze przeczytasz o spotkaniach z mrożącymi krew w żyłach duchami, zjawami, kosmitami czy innymi nieznanymi ludzkości potworami. Opowieści tyczą się także spotkań ze zmarłymi lub odbieranie sygnałów i słyszenie głosów z niewyjaśnionych źródeł. Bohaterowie opowiadań w “Historiach o Duchach” na własnej skórze odczuwają paranormalne zjawiska, które nie znajdują racjonalnych wyjaśnień.

“Historie o Duchach” to również prezentacja niezwykłych miejsc o nadprzyrodzonych właściwościach, informacje na temat obcych stworów, oraz zestawienia interesujących nawiązań do świata pozaziemskiego. Czytelnicy odnajdą tu także rozmaite testy, które pomogą odpowiedzieć na nurtujące ich pytania.

Prenumerata “Historii o Duchach” to najlepsza decyzja jaką mogą podjąć te osoby, które lubią poznawać niecodzienne historie oraz poczuć dreszczyk emocji. Jest to dobra lektura dla osób, które pasjonują się nietypowymi wydarzeniami, na które nauka często nie znajduje odpowiedzi.

Jeśli interesuje Cię ta tematyka, poczytaj w Internecie na temat spirytologi – nauce wywoływania duchów. Jest to jedna z najbardziej zagadkowych dziedzin ezoteryki. Rolą doświadczonego spirytysty jest prawidłowe przywołanie duchów, tak by mogły przemówić do osób żyjących, tylko niektóre osoby mają dar do ich wywoływania. Spirytyści twierdzą, że dzięki temu można poznać rady i ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami oraz, iż jest to sposób na poznanie ostatniej woli czy pragnień zmarłego, których nie zdążyli przekazać przed śmiercią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj