Płytki zielone do kuchni – z jakimi meblami i blatami je połączyć?

0

Nie ulega wątpliwości, że kiedy myślimy o wykończeniu kuchni, zieleń jest jednym z nieszablonowych kolorów. Oznacza to, że jest dobrym pomysłem, jeśli marzymy o wystroju oryginalnym i przyciągającym spojrzenia.

Najczęściej zielone płytki montuje się w łazience. Jednak projektanci wnętrz od lat zachęcają do tego, by eksperymentować ze wzorami, fakturami i kolorami. Dlatego też coraz częściej zieleń można spotkać również w kuchni. Aranżacja z takimi płytkami może być nie tylko funkcjonalna i oryginalna, ale jednocześnie bardzo efektowna. Wystarczy, że wiemy, z czym połączyć płytki zielone, by cieszyć się stylową kuchnią.

Do jakiego wystroju pasują zielone płytki?

Płytki w kolorze zielonym znajdziemy w wielu odcieniach od jasnej pistacji po ciemną butelkową zieleń. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i z czym zamierzamy połączyć płytki, inny odcień będzie najlepszy. W przypadku kiedy marzymy o eleganckiej kuchni, weźmy pod uwagę przede wszystkim stonowane i ciemniejsze odcienie. Są niezwykle stylowe i będą się pięknie komponować na przykład z wystrojem nowoczesnym, klasycznym i glamour. Jeżeli natomiast chcemy optycznie powiększyć wnętrze, weźmy pod uwagę płytki jaśniejsze. Warto zaznaczyć, że zielone płytki różnią się nie tylko odcieniem, ale też formą, czy wielkością. Do wyboru są płytki matowe, z połyskiem, nowoczesne i stylizowane na postarzane. Możemy zdecydować się na te w tradycyjnym prostokątnym kształcie, ale nie brakuje też nowoczesnych wzorów jak heksagony albo arabeski.

Z jakimi meblami zielone płytki wyglądają dobrze?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wiele zależy od tego, w jakim stylu ma być urządzona kuchnia. Zieleń jest jedną z barw, jaka przewija się w wielu stylach aranżacyjnych, przez co zielone płytki są bardzo uniwersalnie. Fantastycznie wyglądają z blatem marmurowym, drewnianym, czarnym i białym. To samo dotyczy mebli. Mogą być drewniane, a równie dobrze mogą być laminowane i z połyskiem. Zieleń doskonale komponuje się także z różnymi odcieniami szarego i brązowego. Do nowoczesnej i przestronnej kuchni możemy sięgnąć po drewniany blat i jasne meble – mogą być jasnobrązowe, białe albo szare. Taka kuchnia sprawiała wrażenie świeżej i radosnej. Natomiast przy stylu glamour, gdzie liczy się elegancja i wyrafinowanie, postawmy na blat ciemny lub marmurowy. Zielone płytki w takim wydaniu powinny być z połyskiem i w ciemnym odcieniu. Dobrym pomysłem jest inwestycja w fugę w mieniącym się kolorze jak złoty.

Gdzie je montować?

Płytki ceramiczne są tak wdzięcznym materiałem, że można je zamontować właściwie na każdej powierzchni. W przypadku kuchni z reguły są w przestrzeni między blatem a wiszącymi szafkami. Równie powszechne jest ich układanie na podłodze. Jednak mogą sprawdzić się również do wykończenia wnęki, wyodrębnienia strefy do jedzenia lub innego miejsca. Jeżeli chcemy, by zielone były płytki podłogowe, upewnijmy się, że są do tego przystosowane. Płytki podłogowe są antypoślizgowe, co jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa domowników. Absolutnie nie możemy na podłodze układać płytek ściennych, które mogą być zbyt śliskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here