Mam plan na nowy ogród! – wybieramy meble i dodatki

0

Sezon w pełni! Nasze przydomowe ogrody i podmiejskie działki przygotowane na biesiadowanie z rodziną i znajomymi. Pierwsze grille już za nami, ale przed nami jeszcze sporo pracy z roślinami. Chętnie wybieramy się na wyprzedaże i oglądamy również nowe kolekcje, a wśród nich celujemy w meble ogrodowe oraz dodatki. Produkty, które zielone przestrzenie uczynią jeszcze bardziej komfortowymi i ciekawymi pod względem wizualnym. Co możemy znaleźć na rynku i na co warto postawić?

Meble – surowce, które przetrwają lata

Wybór mebli ogrodowych nie należy do najłatwiejszych. Przed nami prawdziwa paleta kształtów, kolorów, wzorów, detali i materiałów, z których je wykonano. Przede wszystkim trzeba się kierować własnymi potrzebami, planowaną aranżacją zielonej przestrzeni, budżetem oraz przeznaczeniem mebli ogrodowych. W inny sposób będziemy wybierać te, które posłużą do codziennego użytkowania, a inaczej w przypadku produktów, które w pierwszej kolejności staną się ozdobą, choć praktyczną.

Meble ogrodowe bazują na różnych materiałach, a to decyduje o ich właściwościach – trwałości, prezencji oraz pielęgnacji. Można zdecydować się na te z tworzyw sztucznych, np. technorattanu czy plastiku, które proponuje sklep https://bazkar.pl/. Można równie dobrze postawić na życie w zgodzie z naturą, czyli wykonania bazujące na drewnie, rattanie lub wiklinie.

Jeśli mają to być komplety wypoczynkowe do ogrodu, które przetrwają długie lata użytkowania i nie będą wymagające w pielęgnacji, warto szukać wśród technorattanowych wykonań. To świetny kompromis między właściwościami, jakie posiadają artykuły z tworzyw sztucznych a prezencją przypisywaną naturalnym surowcom.

Czy to oznacza, że plastiki są złe? Niekoniecznie! Plastikowe krzesła i stoliki to najszersza paleta kolorów i kształtów – także tych bardzo nietypowych, wręcz futurystycznych. Łatwo je wkomponować w dowolną aranżację, a ponadto są niezwykle lekkie, dzięki czemu bezproblemowe w użytkowaniu, transporcie i przechowywaniu.

Najwięcej zachodu pod względem pielęgnacji wymagają meble ogrodowe z tworzyw naturalnych, chociażby drewniane. Drewno bowiem nie lubi wilgoci, nadmiaru słońca i niskiej temperatury. Drewniane meble są ciężkie i masywne, ale mają zaletę, której próżno szukać wśród innych wykonań. Mowa o naturalnym surowcu, który najlepiej komponuje się z przyrodą. Jest przy tym uniwersalny, więc z powodzeniem wpisze się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje ogrodowe. Drewno, ale i wiklina czy rattan to ponadto materiały, które mogą się pochwalić unikalnymi barwami, ciekawymi plecionkami, a to oznacza za każdym razem indywidualny styl zielonej przestrzeni.

Dodatki, czyli detale na pokładzie ogrodu

Przemyślmy również wybór dodatków. Królują poduszki na meble ogrodowe oraz coraz ciekawsze propozycje donic i doniczek. Rolą tych pierwszych jest zapewnienie większej wygody użytkowania mebli ogrodowych. Tych drugich zaś, ochrona i ozdoba roślin.

Poduszki powinny być wymiarami i kształtami dopasowane do mebli. Warto, aby nadawały się w całości do prania lub posiadały zdejmowany pokrowiec. Zapewnią miękkość i uczynią meble ogrodowe jeszcze ciekawszymi. Donice i doniczki są zaś niezbędne roślinom, które potrzebują zapewnienia właściwych warunków hodowli. Niezastąpione, gdy dany okaz ma się znaleźć na werandzie lub parapecie. Pod względem wizualnym stanowią detale, które są w stanie podkreślić walory aranżacji zastosowanej w przydomowym ogrodzie.

Jest czas wyprzedaży, ale i nie brakuje nowych kolekcji w sklepach. Poszukajmy produktów, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania.