Nieznajomość prawa szkodzi – ostrzega kancelaria radcy prawnego w Toruniu

0

Prawo to bardzo szeroka dziedzina naszego życia. Przepisy prawa regulują praktycznie każdą jego część od poczęcia, aż do naszej śmierci. Niektórzy uważają, że również po śmierci prawo w jakiś sposób nas dotyka. Dlatego pewna kancelaria radcy prawnego w Toruniu podkreśla, że nieznajomość prawa nie zwalnia nas z jego przestrzegania.

Prawo jako takie dzieli się na różne dziedziny. Nie ze wszystkimi będziemy mieli na co dzień do czynienia, ale tych, które mają bezpośredni wpływ na nasze postępowanie, na nasze życie jest i tak naprawdę sporo. Można wymienić tu choćby przepisy prawa pracy, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa cywilnego, karnego czy też wykroczeń. W momencie kiedy chcemy coś wybudować lub wyremontować trzeba się zapoznać i przestrzegać prawa budowlanego, z zakresu ochrony środowiska, czy też nawet bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie jest tego mało, a to tylko wierzchołek góry lodowej zwanej prawem. Nie ma możliwości, by znać wszystkie przepisy prawa, jednak nieznajomość prawa szkodzi. Jak więc radzi kancelaria radcy prawnego Toruń, warto korzystać z usług prawnika, nie tylko w sprawach karnych lub cywilnych. 

Kancelaria radcy prawnego w Toruniu pomoże Ci zrozumieć prawo

Kiedy warto skorzystać z usług, które oferuje np. kancelaria radcy prawnego w Toruniu?

Przepisy prawa nie są proste na całym świecie. Jednak trzeba przyznać, że stopień skomplikowania oraz ich zmienność sprawia, że polskie prawo jest szczególnie zagmatwane. Sprawę może komplikować również fakt, że nie ma jednolitej interpretacji prawa, a jeśli jest, to nie tworzy ona wykładni przepisu prawnego, a jedynie jest wskazówką dla organu rozstrzygającego. Rzadko można spotkać się z kimś, kto nie jest prawnikiem i poradzi sobie w gąszczu przepisów. Dlatego kancelaria radcy prawnego Toruń uważa, że warto w różnych sytuacjach skorzystać z usług prawnika, by nie dać się niemiło zaskoczyć.

Tu pojawia się problem. W naszym kraju trudno jest zostać prawnikiem. Skomplikowane i ciężkie studia, a następnie seria egzaminów po odbyciu aplikacji sprawia, że prawników nie jest zbyt wielu. Co więcej, jest to zawód dla osób o określonych predyspozycjach i nie każdy, nawet po ukończeniu studiów oraz zdaniu egzaminów końcowych będzie dobrym adwokatem, radcą prawnym, czy też sędzią lub prokuratorem. Nawet wielka wiedza teoretyczna nic nie pomoże, jeżeli nie będzie się jej potrafiło wykorzystać w praktyce. Życie jednak weryfikuje osoby zajmujące się prawem i ci którzy się do tego nie nadają szybko rezygnują z wykonywania zawodu, a na rynku pozostają tylko najlepsi. 

Kancelaria radcy prawnego czy może adwokat? Jaka jest różnica?

Jeszcze nie tak dawno, większość naszego społeczeństwa uważała, że w przypadku konieczności korzystania z usług prawnika, trzeba się udać do adwokata, którzy nie tylko będzie nas reprezentował w postępowaniu karnym, cywilnym itp., ale również może udzielić odpowiedniej porady prawnej. Obecnie więcej osób skłania się do tego, by skorzystać z usług radcy prawnego. Tu powstaje pytanie czym się różni adwokat, od radcy prawnego? 

Jak wyjaśnia kancelaria radcy prawnego  w Toruniu zarówno adwokat, jak i radca prawny są to osoby będące przedstawicielami zawodu prawnika. Są to osoby, które można określić jako podmioty zaufania społecznego. Zarówno adwokat, jak i radca prawny mogą występować w charakterze obrońcy lub pełnomocnika w postępowaniu przed sądami lub organami administracji. Jednak wykonywanie tych zawodów regulują dwie osobne ustawy – Ustawa z 6.07.1982 roku o Radcach Prawnych oraz Ustawa z dnia 26.05.1982 Prawo o adwokaturze. 

Obecnie poza kilkoma szczegółami, nie ma większej różnicy w zakresie wykonywania zawodu adwokata, czy też radcy prawnego. Jak twierdzi wręcz kancelaria radcy prawnego Toruń są to zawody tożsame. Patrząc z punktu widzenia klienta, nie ma większego znaczenia, czy klient skorzysta z usług adwokata, czy też radcy prawnego. Ważne jest bardziej, w jakich sprawach się specjalizuje radca prawny czy też adwokat. 

Kancelaria radcy prawnego w Toruniu potwierdza – specjalizacja jest ważna

Można zauważyć, że prawnicy specjalizują się w określonych sprawach. Jest to dość istotne, bo z uwagi na obszerność przepisów prawa, nie jest możliwe, by jakikolwiek prawnik znał się na każdej jego dziedzinie. Ważne jest jednak, by kancelaria radcy prawnego mogła się pochwalić specjalistami w jak największej ilości dziedzin prawa. Skupienie radców prawnych – wysokiej klasy specjalistów z różnych dziedzin prawa, pozwoli na jak najlepsze udzielenie pomocy prawnej klientowi.