Home Zdrowie i Uroda Pożegnaj zakola – skuteczne sposoby na przedwczesne łysienie

Pożegnaj zakola – skuteczne sposoby na przedwczesne łysienie

0

Wypadające włosy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Wie o tym wielu mężczyzn, którzy już w młodym wieku muszą zmagać się z tym problemem. Zakola i rzadkie włosy nie prezentują się najlepiej i wielu panów próbuje różnymi sposobami się ich pozbyć. Inwestują więc przeróżne substancje i specyfiki, które mają im pomóc pożegnać się z dolegliwością. Ale czy to ma sens? Co tak naprawdę może pomóc w nierównej walce z łysieniem? Sprawdzamy!

Skąd ten problem?

Najczęstszą przyczyną utraty włosów jest łysienie androgenowe. Dotyka ono około 60% mężczyzn po 50. roku życia, ale bardzo często zaczyna się objawiać już znacznie wcześniej. Bywają przypadki, że pierwsze oznaki problemu pojawiają się już w wieku nastoletnim. Łysienie to występuje rodzinnie, a więc jeśli łysiał dziadek i łysieje ojciec, jest prawdopodobne, że i my będziemy mieć z tym problem. Utrata włosów wiąże się z działalnością hormonów płciowych, głównie pochodnej testosteronu, DHT. Mieszki włosowe pod wpływem tej substancji zaczynają wytwarzać cienkie i krótkie włoski, a w końcu jedynie delikatny meszek.

Męskie łysienie można podzielić na kilka etapów. Na początku widoczne są jedynie zakola, później podwyższa się linia włosów. Następnie włosy przerzedzają się na środkowej części głowy i koronie. I tak, krok po kroku, znikają na całej głowie.

Jedzenie leczy

Na szczęście z łysieniem można walczyć. Pomóc może zmiana stylu życia, dobra dieta, odpowiednie kosmetyki lub, w razie nasilonego problemu, wizyta u specjalisty. Zanim jednak skierujemy swoje kroki do gabinetu lekarskiego, spróbujmy poradzić sobie z dolegliwością na własną rękę.

Jak wiadomo, dieta ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Nie inaczej jest w przypadku kondycji włosów. Im bogatszy w witaminy i minerały jadłospis, tym bardziej bujna czupryna. Dla gęstości owłosienia ważne są m.in. witaminy z grupy B, magnez, żelazo czy cynk. Znajdziemy je wszystkie w rybach, produktach pełnoziarnistych, nabiale i warzywach. Zamiast słodkich batonów wybierajmy bakalie, cukier zastąpmy miodem. Takie zmiany wyjdą na dobre nie tylko włosom, ale całemu organizmowi.

Kosmetyki dla mężczyzn

Liczy się również zestaw odpowiednich kosmetyków. Podstawą powinien być szampon przeciw wypadaniu włosów. Zanim wybierzemy ten jedyny, zapoznajmy się ze składami. Szukajmy w nich naturalnych substancji odżywczych. Nasz cel to: powstrzymanie wypadania włosów, zagęszczenie ich i wzmocnienie. Szampon Biotebal Man zawiera innowacyjną formułę Inno-Bimexinum™ zapewniającą takie potrójne działanie. Wysokiej jakości szampon przeciw wypadaniu włosów to pierwszy krok do zahamowania rozwoju problemu. Nie zapominajmy również o dobrym serum, odżywce i peelingu do skóry głowy. A jeśli kosmetyki i zmiana diety nie pomagają, udajmy się do lekarza, który zleci odpowiednie badania i oceni problem oraz zaleci dopasowaną do naszych potrzeb terapię.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

NO COMMENTS

Exit mobile version