Kajaki sit on top – hit czy kit?

0

Kajaki sit on top – inaczej zwane kajakami bezburtowymi – od dłuższego już czasu cieszą się niesłabnącą popularnością na Zachodzie Europy. Ostatnimi czasy ich sława dotarła również do Polski. Dlaczego? Jakie mają wady, jakie zalety? Jaki warto kupić? I gdzie? W poszukiwaniu odpowiedzi na postawione powyżej pytania z pewnością pomoże Ci ten tekst.

Czym są kajaki sit on top?

I przez kogo mogą być używane? Cóż, jak już wcześniej wspomniano – kajaki sit on top posiadają bardzo niskie burty. Ich prosta, nowoczesna, nieskomplikowana konstrukcja pozwala na korzystanie z nich na każdym rodzaju wód: od morza po rzeki i jeziora. Z manewrowaniem i kierowaniem tego typu łodzią poradzi sobie każdy, niezależnie od umiejętności.

Plusy

Jest ich całkiem sporo. Pozwolę je sobie wypunktować:

  • sztywność – dzięki czemu poradzi sobie na zafalowanej wodzie
  • niewielka waga – możesz go sobie z łatwością zarzucić na plecy i przenieść w dowolne miejsce
  • komfort użytkowania – profilowane rączki, wygodne siedzenia, poręczne uchwyty na butelki
  • niskie burty umożliwiają wiosłowanie nawet krótkimi wiosłami
  • łatwość wsiadania i wysiadania, a w razie kuszącej przyjemną temperaturą wody możliwość zażycia kąpieli bez strachu o trudne wejście z powrotem na pokład

Wymienione powyżej zalety są ogólne i odnoszą się raczej do wszystkich dostępnych na rynku modeli kajaków sit on top. Należy jednak pamiętać, że każdy producent stara się, aby jego wyrób był wyjątkowy, tak więc z pewnością znajdą się modele z innymi ważnymi udogodnieniami. Gokajak.com to strona internetowa na której znajdziesz mnóstwo nowinek z kajakarskiego światka – jeżeli chcesz być z nimi na bieżąco, koniecznie tam zajrzyj.

Minusy

Wydaje mi się, że jest ich mniej aniżeli plusów:

  • łatwo jest się ochlapać/zmoczyć – lepiej więc korzystać z kajaka bezburtowego latem, kiedy temperatura wody jest bardziej przyjazna człowiekowi. Kusi Cię inna pora roku? Cóż, w sumie nie ma z tym większego problemu – zaopatrz się w odpowiednią, nieprzemakalną odzież i problem z głowy.
  • przestrzeń ładunkowa – podobnie jak z Tobą, tak i Twoje rzeczy mogą szybciej ulec zamoczeniu. Tak jak w pierwszym przypadku, rozwiązanie jest proste i nasuwa się samo – wystarczy je odpowiednio zabezpieczyć (spakować do beczki wodoszczelnej bądź wodoodpornego worka).

Szczerze mówiąc, więcej wad kajaków sit on top ciężko znaleźć, a i te powyższe można łatwo wyeliminować.

Kajaki sit on top – polecani producenci

Chcesz zakupić kajak sit on top? Koniecznie zapoznaj się z modelami tych marek:

  • FeelFree
  • Dag
  • Pelican

Propozycje produktowe wszystkich tych wymienionych producentów znajdziesz na stronie Gokajak.com. Gwarantuję, że czekają tam na Ciebie najkorzystniejsze ceny na polskim rynku. Dokładnie opisana specyfikacja oraz wykwalifikowana obsługa sklepu znająca odpowiedź na każde możliwe pytanie z pewnością ułatwi Ci dokonanie najlepszego wyboru.