W kamieniu czy sypki? Jaki puder do twarzy wybrać?

Puder to nieodłączny towarzysz każdej kobiety. Pomaga wykończyć makijaż przy jednoczesnym zapewnieniu atrakcyjnego wyglądu twarzy. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny kosmetyk, poznaj różnice między pudrem sypkim a pudrem w kamieniu. Dzięki temu wybierzesz opcję najlepiej wpisującą się w potrzeby i oczekiwania.

Puder niejedno ma imię, o czym możesz przekonać się w każdej drogerii. Producenci oferują szeroki wybór kosmetyków do makijażu, które różnią się nie tylko kolorystyką, ale również formą. Puder sypki czy w kamieniu – jaki wybrać, aby uzyskać pożądany efekt?

Puder sypki – charakterystyka

Puder sypki charakteryzuje się lekką formułą, dlatego znacznie łatwiej się go nakłada. Dzięki swojej formie jest też dużo mniej widoczny, co pozwala uzyskać efekt naturalności.

Stosując puder sypki, możesz liczyć na:

  • perfekcyjne wykończenie makijażu,
  • uzyskanie naturalnego wyglądu cery,
  • dobre zmatowienie skóry.

Jeśli dodatkowo wybierzesz mineralny puder sypki od Annabelle Minerals, wygląd skóry wyraźnie się poprawi. Lekka formuła sprawia, że kosmetyk nie zatyka porów. Do wyboru masz:

  • puder matujący – zapobiega świeceniu skóry,
  • puder rozświetlający – nadaje skórze delikatny blask.

Oba produkty działają jak pudry transparentne – nie zmieniają koloru podkładu, mimo że mają subtelne zabarwienie.

Puder w kamieniu – charakterystyka

Puder w kamieniu (znany również jako puder prasowany) stosowany jest najczęściej wyłącznie do drobnych poprawek makijażu. Nałożenie go na całą twarz wiąże się z ryzykiem osiągnięcia efektu maski – tak niepożądanego przez kobiety. Taki makijaż będzie nie tylko bardzo przytłaczający, ale realnie doda lat – puder w kamieniu podkreśla wszystkie zmarszczki.

Sypki czy w kamieniu?

Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ wiele zależy od Twoich potrzeb.

Na puder sypki zdecyduj się, jeśli:

  • chcesz perfekcyjnie wykończyć makijaż,
  • zależy Ci na uzyskaniu naturalnego efektu.

Jeśli dodatkowo wybierzesz mineralny puder sypki od Annabelle Minerals, możesz go wykorzystać jako baza pod makijaż.

Puder w kamieniu sprawdzi się wyłącznie do dokonywania poprawek make-up’u w ciągu dnia. Pamiętaj przy tym, że do poprawiania makijażu równie dobrze możesz użyć pudru sypkiego.

Jak poprawnie aplikować puder sypki?

Zaletą pudru sypkiego jest prostota aplikacji – kosmetyk w takiej formie znacznie łatwiej się rozprowadza w porównaniu np. z pudrem prasowanym. Zanim jednak wykonasz pierwszy krok, zaopatrz się w odpowiednie akcesoria – duży gruby pędzel z miękkim włosiem. Nabierz niewielką ilość kosmetyku, a następnie strzep jego nadmiar. Następnie nanoś preparat, muskając skórę delikatnie. Pamiętaj, aby nos, brodę i czoło omieść kilkakrotnie – podobnie jak w przypadku skrzydełek nosa.

Post Author: itlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.