Zdrofit Zdrowe Miejsce – wystartowały placówki medyczne wspierające powrót do zdrowia i kondycji

0
PAP

Benefit Systems Oddział Fitness, zarządzający siecią klubów fitness Zdrofit, zainaugurował w Warszawie i okolicach działalność 10 placówek Zdrofit Zdrowe Miejsce. Mają one za zadanie wspierać powrót do zdrowia i kondycji fizycznej. Świadczone będą w nich usługi z obszaru fizjoprofilaktyki, w tym kinezyterapii.

Z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń takich jak izolacja społeczna, praca zdalna, siedzący tryb życia czy brak ruchu, stan naszego zdrowia znacznie się pogorszył. Obecnie aż 86 proc. Polaków odczuwa bóle kręgosłupa (według badania na panelu Ariadna przeprowadzonego pod koniec marca br. dla Benefit Systems). Skalę problemu obrazują także dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – tylko w 2020 roku spędziliśmy na zwolnieniach lekarskich z powodu bólu kręgosłupa prawie tyle dni, ile łącznie w latach 2018-2019. Wzrosła również liczba zaświadczeń lekarskich z tytułu zaburzeń psychicznych oraz zaburzeń zachowania.

Jak twierdzi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness, w trakcie pandemii 43 proc. mieszkańców kraju przybrało na wadze średnio 5,7 kg. Już podczas pierwszego lockdownu wiosną 2020 roku blisko połowa Polaków aktywnych fizycznie przyznała się do ograniczenia treningów z powodu zamknięcia placówek sportowych.

„To silne argumenty, by stworzyć miejsce, w którym aktywność fizyczna będzie najważniejszym środkiem leczniczym. Zdrofit Zdrowe Miejsce to rozwiązanie dla osób, które chcą bezpiecznie wrócić do aktywności fizycznej i minimalizować ryzyko problemów zdrowotnych związanych z dotychczasowym brakiem ruchu” – wyjaśnił Groń. 

Jak zaznaczył Tomasz Groń, Zdrofit Zdrowe Miejsce spełnia również potrzeby osób pracujących wiele godzin w trybie home office i tych, którzy wracają do aktywności fizycznej po przebytej infekcji bądź kontuzji i chcą skorzystać z porad fizjoterapeutów w zakresie bezpiecznego, zdrowego ruchu.

Zainteresowani korzystaniem z usług Zdrofit Zdrowe Miejsce muszą wypełnić ankietę kwalifikacyjną dotyczącą ich stanu zdrowia. Następnie uzyskują status pacjenta i profesjonalny Program Usprawniania przygotowany przez fizjoterapeutów. Programy Usprawniania bazują na kinezyterapii, czyli leczeniu ruchem.

Jak wskazują specjaliści, aktywność fizyczna jest także istotnym czynnikiem zdrowia psychicznego. „Podczas ćwiczeń do krwi uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego też, jeśli ćwiczymy regularnie, po pewnym czasie odczuwamy naturalną potrzebę ponownego zmęczenia się” – stwierdził Andrzej Kępczyński, ekspert do spraw fizjoterapii Zdrofit Zdrowe Miejsce. 

Szczegóły dotyczące funkcjonowania placówek leczniczych Zdrofit Zdrowe Miejsce oraz warunków niezbędnych do skorzystania ze świadczonych w placówkach usług znajdują się na stronie: www.zdrofitzdrowemiejsce.pl. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom