City break – nocleg w Krakowie: pomysły na wiosenny spacer

0

Kraków to doskonałe miasto na wiosenny city break. Piękna architektura i rozległe tereny zielone sprzyjają niespiesznemu zwiedzaniu. Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, warto więc wybrać się na długi spacer i nacieszyć oczy urokliwymi zakamarkami Krakowa. Apartamenty w tym mieście są ze wszech miar godne polecenia, zachęcamy więc do spędzenia czasu w dawnej stolicy Polski!

Pogoda robi się coraz ładniejsza, przygotowaliśmy więc listę atrakcyjnych spacerowych destynacji w dawnej stolicy Polski. Sprawdź apartamenty w Krakowie i wybierz się na wiosenny city break do tego pięknego miasta!

Apartamenty Kraków, centrum – na początek: Błonia

Nasz wiosenny spacer po Krakowie zacznijmy od postaw – mowa tu oczywiście o krakowskich Błoniach. Apartamenty w mieście, blisko centrum, mają tę zaletę, że bez problemu dotrzesz w te piękne okolice, przyciągające masę mieszkańców i turystów.

Błonia to 48-hektarowa łąka w pobliżu historycznego centrum Krakowa. Są często nazywane zielonymi płucami miasta. W XII wieku teren ten należał do Konwentu Panien Norbertanek na Zwierzyńcu, a gdy siostry wymieniły łąkę za kamienicę, Błonia stały się terenem miejskim. Przez lata wypasano tu bydło i organizowano różnego rodzaju uroczystości, na których gromadzili się liczni mieszkańcy (takie jak defilady wojskowe). Odbywały się tu także msze z okazji papieskich pielgrzymek czy koncerty i widowiska muzyczne. Współcześnie Błonia to przede wszystkim przestrzeń rekreacyjna – mieszkańcy i turyści chętnie tu spacerują i organizują pikniki.

Kraków – nocleg po spacerze po Plantach

Planty cieszą się ogromną popularnością wśród spacerowiczów. To jednocześnie historycznie najważniejszy park w Krakowie. Został nawet wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Malowniczy park okala całe krakowskie Stare Miasto (powstał na miejscu dawnych murów obronnych).

Spacer po Plantach to doskonała okazja, by przy okazji zobaczyć wiele zachwycających zabytków. Na terenie parku lub w jego bezpośrednim pobliżu znajdują się takie obiekty jak Brama Floriańska, Barbakan, Pałac Biskupi czy Teatr im. Juliusza Słowackiego. Jeśli masz zabukowany nocleg w Krakowie, polecamy wieczorny spacer w tych okolicach – w dyskretnym świetle rzucanym przez latarnie teren ten wygląda wręcz magicznie!

Kraków – noclegi w mieście zieleni

Kraków to miasto nie tylko zabytków, lecz także pięknej, bujnej zieleni. Wśród nich warto odwiedzić park Jordana, który mieści się pomiędzy ulicami Reymonta, Reymana i al. 3 Maja. Co ciekawe, to pierwsza publiczna zielona przestrzeń miejska w Polsce. Park Jordana został założony w 1889 roku i od razu miał być przeznaczony na cele sportowe i rekreacyjne. Dziś na jego terenie znajdują się m.in. boiska, place zabaw, skate park, muszla koncertowa, staw i oczywiście liczne alejki zachęcające do spacerowania.

We wschodniej części miasta znajdziemy z kolei Łąki Nowohuckie. Znajdują się one pomiędzy centrum dzielnicy Nowa Huta a brzegiem Wisły. To użytek ekologiczny objęty ochroną prawną i jedno z najbogatszych miejsc pod względem przyrodniczym w Krakowie. Występują tu rzadkie odmiany roślin, owadów, ssaków i ptaków (w tym także gatunki uznane za zagrożone). Spacer po Łąkach Nowohuckich spodoba się więc przede wszystkim miłośnikom natury i poszukiwaczom nieco bardziej dzikich terenów niż miejskie parki.

Gdzie jeszcze wstąpić, gdy mamy jeszcze czas i zabukowane noclegi w Krakowie? Na pewno warto zobaczyć Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Został on założony w 1783 roku i jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Na powierzchni prawie 10 ha można podziwiać tysiące okazów roślin, w tym rośliny mięsożerne, piękne storczyki, 220-letni dąb – tzw. jagielloński – czy też najstarszą w Polsce robinię akacjową. Największą część zajmuje arboretum, czyli część parkowa. Znajdują się tu też szklarnie z odmianami egzotycznymi.

Czy wizja takich spacerów wystarczająco do Ciebie przemawia? Jeśli tak, koniecznie wybierz nocleg Kraków z oferty Sun & Snow! Gwarantujemy, że będziesz mógł się tam poczuć się bezpiecznie. Apartamenty Sun&Snow są bowiem w pełni przygotowane do nowych zasad sanitarnych (obejmujących m.in. dezynfekcję i wietrzenie), możesz więc w pełni cieszyć się zarówno zasłużonym wypoczynkiem, jak i pełnią zdrowia!