Wyjątkowe chwile w specjalnej oprawie

0

Wyjątkowe okazje takie jak ślub, chrzest, komunia czy inne, nie tylko wymagają wspaniałej oprawy w dniu święta, lecz również później. Po wielkich wydarzeniach z naszego życia zazwyczaj tworzymy pamiątkę jaką jest album ze zdjęciami w różnej formie. Oczywiście nie tylko znaczące wydarzenia zasługują na uwiecznienie ich w albumie. Krótkie chwile i drobne momenty jest to coś, co w życiu doceniamy i staramy się złapać w obiektywie naszych aparatów. Jaki więc mamy wybór w czasie wybierania rodzaju albumu na zdjęcia?

Klasyka ciągle w modzie

Klasyczne albumy na zdjęcia są ciągle bardzo popularne. Pomimo, iż w nasze progi wkracza już pełna digitalizacja, wywoływanie zdjęć, a później ich przeglądanie i wracanie do wspomnień jest ciągle przez nas kultywowane. Klasyczne albumy fotograficzne można uzupełniać na bieżąco, co jakiś czas wywołując kolejne zdjęcia i wklejając na puste karty albumu. Możemy również tworzyć je od razu z myślą o danym wydarzeniu lub okresie czasu w naszym życiu.

Albumy z wielkich wydarzeń życiowych takich jak na przykład ślub (zobacz polecane ślubne albumy na zdjęcia) lub narodziny dziecka, bardzo często wykonuje się w drewnianej lub skórzanej oprawie. Te dwa materiały są uważane za bardzo trwałe i luksusowe, dlatego wiele osób właśnie po nie sięga przy wyborze oprawy albumu na zdjęcia ślubne. Oprawy takie są zazwyczaj wykonywane na specjalne życzenie klienta i są dla niego personalizowane. Tytuł, cytat lub data – wszystko to co chcielibyśmy, aby znalazło się na okładce ślubnego albumu fotograficznego, jest w zasięgu ręki. Podobnie wygląda to w przypadku albumów fotograficznych kupowanych z okazji komunii dziecka. Rosnąca popularność tego typu albumów sprawia, że ozdobne efektowne, komunijne albumy fotograficzne co raz częściej wybierane są na prezent dla dziecka. Wnętrze albumu również można zagospodarować w różny sposób. Komunijne zdjęcia przyklejane na strony albumu mogą być przedzielone przekładką kalkową lub wkładane za specjalną folię ochronną. Pomimo, iż kalka jest dodatkiem w stylu retro, nadal posiada rzesze swoich fanów i zwolenników.

Nowoczesny fotoalbum

Oprócz klasycznych albumów, gdzie popularnym wyborem są również fotoalbumy lub inaczej tak zwane fotoksiążki. Są to albumy z nadrukowanymi w środku zdjęciami rozmieszczonymi i wyedytowanymi według naszego pomysłu. Projekt fotoksiążki jest tworzony od podstaw przez nas samych, zazwyczaj na stronie producenta. Szata graficzna, szablon, podpisy, dodatkowe grafiki czy cytaty – wszystko to można samodzielnie wybrać i rozmieścić w projekcie fotoalbumu.  Zazwyczaj na stronie producenta możemy również znaleźć garść inspiracji lub pomocy, jak wykonać piękny fotoalbum.

Oprócz możliwości zaprojektowania okładki i wnętrza, mamy również możliwość wyboru formatu albumu fotograficznego. Można wybierać spośród formatów klasycznych tj. A4 pionowo lub poziomo lub mniejszych, a także niestandardowych wymiarów. Fotoalbumy mogą być wykonane w okładce matowej lub błyszczącej. Okładka może również posiadać dodatkową wewnętrzną gąbkę, która ją pogrubi i doda elegancji. Liczba stron jest uzależniona tylko od nas i liczby zdjęć jaką chcemy zamieścić w fotoalbumie. Po wydruku taki album z pewnością wzbudzi zainteresowanie wśród znajomych i rodziny, szczególnie gdy na okładce znajdzie się wasze zdjęcie.