Kilka słów o materacach kieszeniowych

0

Materac kieszeniowy

Materac kieszeniowy jest to nowa jakość wśród materacy sprężynowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, jest dużo wygodniejszy i zdrowszy od starszych modeli. Idealnie sprawdza się dla osób mających problemy z kręgosłupem lub stawami.

Każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu jej ruch jest indywidualny, W sposób idealny dopasowuje się do budowy ciała. Daje to wysoki komfort podczas spania i relaksu. Całość pokryta jest miękką elastyczną pianką. Wszystkie materace kieszeniowe są dwustronne.

Ważne jest dobranie odpowiedniej twardości materaca. Do wyboru są średnio twarde H3 lub miękkie H2. Dla osób, które lubią spać na twardym podłożu, istnieje możliwość dołożenia dodatkowej warstwy kokosu, osiągając twardość na poziomie H4 lub H5. Dodatkową zaletą stosowania tej warstwy jest zapewnienie lepszej cyrkulacji powietrza i właściwości termicznych. Twardość materacy dobierana jest indywidualnie biorąc pod uwagę wzrost, oraz wagę klienta. Więcej informacji o materacach kieszeniowych znajdziecie na stronie: https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14

Ochraniacz na materac

W łóżku spędzamy jedną trzecią życia. Materac na którym śpimy narażony jest na liczne zabrudzenia, oraz gromadzenie mikroorganizmów w jego włóknach. Wdychanie roztoczy ma bardzo zły wpływ na stan naszego zdrowia, a walka z nimi nie jest łatwa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie materaca. Zwykły pokrowiec nie jest w stanie zatrzymać przenikającej wilgoci, gdy się pocimy, oraz wymaga częstego prania, co przy dużych rozmiarach jest mocno problematyczne. Do tego celu stworzone zostały specjalne ochraniacze dostępne obecnie w większości sklepów meblarskich. Najtańsze wersje przypominają prześcieradło na gumce. Nie są w stanie zapewnić 100% ochrony. Dużo lepiej prezentują się droższe ochraniacze w formie nakładki na materac. Jest zdecydowanie twardszy, przez co bardziej wytrzymały.

Każdy powinien indywidualnie dobrać ochraniacz na materac, według swoich potrzeb. Warto upewnić się, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś z użytych do niego materiałów, oraz czy sposób czyszczenia jest dla nas optymalny. Mając małe dzieci warto wybrać ochraniacz w 100% wodoodporny.

Godny uwagi jest ochraniacz pikowany jersey (znakomicie wentylowany i  pochłaniający alergeny), oraz pikowany mikrofibra. Jest trójwarstwowy, górną warstwę stanowi mikrofibra, środkową samowentylująca się tkanina wysokopuszysta, a od spodu tkanina fizelina. Dzięki temu łatwo jest go utrzymać w czystości. Dużo więcej informacji o ochraniaczach na materace znajdziecie na stronie: https://materacnawymiar.pl/pl/n/Ochraniacz-na-materac/26