Home LifeStyle Jak wybrać dobry bronzer do twarzy? Przydatne wskazówki

Jak wybrać dobry bronzer do twarzy? Przydatne wskazówki

0

Dobry bronzer do twarzy to podstawa wyposażenia każdej kosmetyczki. Dzięki niemu podkreślimy kontury naszej twarzy oraz sprawimy, że będzie prezentować się ona promiennie i wyraziście. Jak wybrać idealny bronzer? Jak dopasować właściwy kolor kosmetyku do odcienia cery? 

Bronzer to absolutnie czarodziejski kosmetyk. Użyty w sposób umiejętny, może naprawdę zdziałać cuda. Stwierdzenie, że działa on jak Photoshop nie jest w żadnym stopniu wyolbrzymieniem. Nakładając go właściwie, wyszczuplimy twarz, uwydatnimy kości policzkowe, zmienimy kształt nosa, czy nawet skrócimy optycznie czoło. Nic więc dziwnego, że bronzer jest ulubieńcem wszystkich miłośników makijażu. Każdy, kto maluje się na co dzień, przyzna z pewnością, że nieużycie go to jedna z największych makeupowych wpadek. To właśnie bowiem dzięki niemu, nasza twarz zyskuje idealne proporcje i nienaganny kształt. Jak go nakładać i co najważniejsze, jak wybrać odpowiedni rodzaj bronzera? 

Co wziąć pod uwagę wybierając bronzer?

Kosmetyki do makijażu, w tym także bronzery do twarzy w Puder i Krem dostępne są w naprawdę wielu wariantach. Znajdziemy tam kosmetyki najbardziej cenionych marek makijażowych. Wybór jest więc ogromny, ale i jednocześnie dość trudny. Skąd mamy bowiem wiedzieć, który z kosmetyków będzie odpowiedni właśnie dla nas. Dlatego też warto uzbroić się przed zakupami w odpowiednią wiedzą. Aby wybrać odpowiedni bronzer, musimy nie tylko zdefiniować nasze potrzeby, ale i określić indywidualne wymagania naszej skóry. Ważną sprawą jest na przykład dopasowanie bronzera odpowiednio do naszej karnacji. Istotne jest też to, jaki efekt chcemy osiągnąć. Zupełnie innego bronzera użyjemy bowiem do konturowania, a innego do ocieplania twarzy. 

Duży wpływ na nasz wybór mają także aktualne trendy makijażowe. Obecnie na przykład numerem jeden jest makeup mocno rozświetlony o naturalnym wykończeniu, dlatego w tym sezonie dużą popularnością cieszą się bronzery z drobinkami. 

Bronzer do twarzy — jaki odcień wybrać? 

Wybór odpowiedniego koloru to najważniejsza sprawa przy zakupie bronzera. Kosmetyk powinien być dobrze dopasowany do naszej karnacji. Zbyt ciemny będzie bowiem tworzył nieestetyczne plamy, a za jasny pozostanie niewidoczny. Pytanie tylko, jaki kolor, to dobry kolor. W tym przypadku najlepiej stawiać na odcienie o około 2 lub 3 tony ciemniejsze od naszej skóry. Dzięki temu z łatwością uzyskamy estetyczny i pozbawiony ”przerysowania” efekt. 

Jeśli chodzi o bronzer, istotny jest nie tylko jego odcień, ale i temperatura. Wyróżniamy kosmetyki zimne, ciepłe i neutralne. Chłodny bronzer bardzo dobrze sprawdza się do konturowania. Trzeba mieć jednak sporą wprawę w jego nakładaniu, ponieważ nieumiejętna aplikacja może skończyć się efektem ”brudnej skóry”. Ciepły bronzer to natomiast dobry wybór, jeśli szukamy produktu, który zapewni nam efekt opalonej skóry. Nie nadaje się natomiast do konturowania, ponieważ jest zbyt pomarańczowy. W tym celu najbezpieczniej będzie użyć więc bronzera o neutralnej barwie. 

Jak nakładać bronzer? 

Jeśli udało się nam kupić idealny bronzer, to teraz pora nauczyć się go właściwie nakładać. Poprawna aplikacja to bowiem w tym przypadku połowa sukcesu. Od czego zacząć? Przede wszystkim będziemy potrzebować dobrego pędzla. Do konturowania najlepiej sprawdzi się taki o ściętym kształcie. Świetne rozprowadzenie produktu przy ”opalaniu” twarzy i dekoltu zapewni natomiast pędzelek z włosiem o dużej objętości. 

Nakładanie bronzera najlepiej zacząć od kości policzkowych. Pamiętajmy, by zawsze nabierać minimalną ilość produktu i stopniowo dokładać go coraz więcej. Dzięki temu uzyskamy naturalny efekt, bez plam. 

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

NO COMMENTS

Exit mobile version