Jakie krzesło ergonomiczne wybrać?

0

Praca w biurze wymaga odpowiedniego przygotowania i nie chodzi tu tylko o dobrej jakości sprzęt. Jeśli pracujesz kilka godzin przy biurku, trzeba też dostosować krzesło ergonomiczne. Zobacz, jak je wybrać.

Wygląd jest ważny, ale ergonomia ważniejsza

Podczas wyboru odpowiedniego krzesła do pracy, najczęściej zwraca się uwagę na jego wygląd. Nic dziwnego, dobrze jest zaprojektować kącik w domu albo osobne pomieszczenie w taki sposób, aby prezentowało się estetycznie i elegancko. Biurko i krzesło to także standardowe elementy wyposażenia każdej przestrzeni biurowej dla swoich pracowników. Nawet kilka godzin przed komputerem w nieodpowiedniej pozycji może przekładać się na bóle karku, ramion, a nawet rąk i dłoni.

Podstawowe zasady, czyli dobre krzesło ergonomiczne

Przedramiona powinny mieć odpowiednie wsparcie, a jest nim najczęściej podłokietnik w krześle. Kąt prosty pomiędzy ramieniem i przedramieniem pomoże w codziennej pracy. Ważna jest także wysokość krzesła. Stopy powinny opierać się w całości o podłoże, a uda być równoległe do podłogi. Istotna jest także głębokość siedziska. Najlepiej będzie, jeśli na nim znajdzie się 2/3 długości ud. Wtedy masz pewność, że praca będzie komfortowa.

Zwróć uwagę również na zagłówek, czyli wysokość oparcia. Powinien być on na tyle wysoki, aby nie znajdował się pomiędzy łopatkami. Z kolei, jeśli kończyć się będzie na wysokości czubka głowy oznacza to, że jest za wysokie. Zainwestuj w biurko i krzesło, które spełni Twoje oczekiwania. Jeśli brakuje Ci gotówki, pożyczka pozabankowa na pewno Ci pomoże.

Na co zwrócić uwagę kupując fotel ergonomiczny?

Idealny fotel ergonomiczny to taki, który dostosujesz do swoich potrzeb. Oznacza to, że będziesz mógł nie tylko regulować wysokość siedziska, ale także kąt pochylenia oparcia. Powinno być ono dostosowane do kilku pozycji.

Kolejnym atutem jest regulacja podparcia lędźwiowego. To bardzo ważny element, który wpływa na komfort, a także kondycję kręgosłupa. Niektóre modele posiadają możliwość regulacji całego oparcia, a nie tylko elementu lędźwiowego. To duże ułatwienie.

Wyższej klasy fotele ergonomiczne mają także możliwość regulacji głębokości siedziska, a także kąta jego pochylenia.

Oczywiście każde krzesło do biurka powinno mieć podłokietniki, a ich regulacja to dodatkowy atut.

Coraz to nowsze modele na rynku pozwalają nie tylko na regulację wysokości, ale właściwie każdego elementu, który może wpłynąć na wygodę podczas pracy. Warto zainwestować w fotel ergonomiczny, który podczas długotrwałego siedzenia przed komputerem, przełoży się na dobre samopoczucie. Pamiętaj także, że inne potrzeby ma osoba dorosła, a zupełnie inne dziecko. Tutaj dużą rolę pełni wzrost. Jeśli chcesz wyposażyć swój kącik do pracy w domu albo w biurze, pożyczka pozabankowa pomoże Ci finansowo.