CZAS NA ZAGIEGI HERBICYDOWE I FUNGICYDOWE W ZBOŻU

0

Wczesna wiosna to czas, kiedy w zbożach ozimych wykonujemy zabiegi ochronne przeciw chwastom oraz chorobom. Warto przyjrzeć się zaletom nowoczesnych preparatów oraz zastanowić nad połączeniem dwóch, a nawet trzech zabiegów agrotechnicznych. Ich właściwy dobór oraz terminarze stosowania zasugerują zawsze profesjonalni sprzedawcy.

Preparaty do wiosennego zwalczania chwastów w zbożach ozimych

Na rynku znajduje się obecnie wiele herbicydów, działających w różnym zakresie i mających zastosowanie w różnych fazach rozwojowych roślin. Dobór herbicydu wiosennego powinniśmy uzależnić od stopnia zachwaszczenia oraz rozpoznania gatunków chwastów dominujących. Dużo zależy niewątpliwie od tego czy i jakie zabiegi stosowane były jesienią. Dostępne środki zwykle dzielimy na:

– chwastobójcze totalnie;

– chwastobójcze selektywnie.

Z ich parametrami, zakresem stosowania oraz przydatnością dla konkretnej uprawy można zapoznać się na stronie https://dlaroslin.pl/12375-srodki-ochrony-roslin-profesjonalne, gdzie łatwo je również zamówić.

Preparaty do wiosennego zwalczania chorób zbóż

Zabezpieczenie upraw przed chorobami grzybowymi zbóż, wydaje się sprawą kluczową dla przyszłych zbiorów. W konsekwencji zakażeń, zboża wykształcają mniejszą ilość ziarniaków, a te dodatkowo mogą być zdrobniałe. Inną konsekwencją może być zamieranie pędów, plamistość liści, itp. Przy wyborze fungicydu, poza przydatnością dla konkretnej uprawy, należy zwrócić uwagę na trzy zasadnicze kwestie, które determinują zakres i sposób stosowania:

  1. zabieg ochronny
  2. eliminacja istniejących objawów chorobowych 
  3. zwalczanie źródeł problemu 

Dlatego warto rozważyć zastosowanie preparatu przeznaczonego do zwalczania jednego patogenu lub zestawu dedykowanego przeciwko wielu chorobom. Z szeroką gamą nowoczesnych preparatów oraz informacjami na temat ich przeznaczenia i stosowania można zapoznać się pod adresem https://dlaroslin.pl/

Preparaty do nawożenia oraz regulacji wzrostu zbóż ozimych

Na rynku istnieje ogromny wybór nawozów przeznaczonych do wiosennego nawożenia zbóż. Z reguły są to nawozy azotowe, których zadaniem jest stymulowanie właściwego wzrostu. Jednak warto zainteresować się możliwością jednoczesnego wprowadzenia do gleby również innych składników mających wpływ na prawidłowy rozwój roślin – są to przede wszystkim magnez oraz wapń. Zapewniają to dobrze skomponowane nawozy wieloskładnikowe.

W celu zabezpieczenia upraw przed wyleganiem, stosuje się syntetyczne regulatory wzrostu. Ich działanie wpływa na pogrubienie podstawy źdźbła oraz zredukowanie wysokości rośliny. Trzeba tu jednak wspomnieć, że wyleganiu zbóż sprzyja często przenawożenie azotem. Sztuką właściwego nawożenia jest więc dobór substancji stymulujących wzrost do stanu i zasobności gleby. Bywa, że właściwe zastosowanie nawozu azotowego, eliminuje konieczność użycia regulatorów wzrostu, co jednak – jak wykazuje praktyka – nie jest regułą.

Na stronie https://dlaroslin.pl/12138-Nawozy można zapoznać się z charakterystyką różnych substancji nawozowych oraz zamówić jej przez Internet z gwarancją szybkiej dostawy.

O sklepie dlaroslin.pl

Sklep internetowy dlaroslin.pl należy do najlepiej zaopatrzonych w profesjonalne środki ochrony roślin, nawozów i materiałów siewnych. Dzięki wyjątkowo szerokiemu asortymentowi oraz szybkiej realizacji dostaw, sklep cieszy się dobrą renomą i popularnością w branży rolniczej. Warto zapoznać się z pełną ofertą sklepu oraz skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawców.