Plakaty i tapety mapy

Bardzo modnym rozwiązaniem jeśli chodzi o dekoracje ścian to w ostatnim czasie mapy w formie plakatów lub nawet tapet. Są to najczęściej projekty w wersji czarno -białej, delikatne szkice z nazwa ukochanej miejscowości, kraju, często dodatek stanowią również współrzędne geograficzne. W niektórych projektach można znaleźć podział na dzielnice danego miasta czy ewentualnie spersonalizowany dodatek, jakiś szczególny napis na którym klientowi zależy żeby się znalazł na jego plakacie.

Plakaty i tapety mapy to cudowny sposób, żeby w swoją domową przestrzeń wkomponować nasze ukochane miejsca na ziemi, mogą to być nasze rodzinne miasta, miasta które odwiedziliśmy raz, ale wspomnienia z nich mocno zapadły nam w pamięci i naszych sercach lub mogą to nawet być miejsca których jeszcze nie odwiedziliśmy, a na których poznaniu nam zależy, miejsca, które nam się marzą.

Poniżej przedstawiamy kilka możliwości jak w ciekawy sposób można zastosować plakaty mapy w swoich wnętrzach.

1.Mapy w formie plakatów

Ze względu na bardzo delikatne szkicowe wykonanie plakatów map – decydując się na tego typu dodatek do swojego domu warto wybrać nieco większe formaty plakatów rozmiary 50×70 cm lub nawet 100×70 cm prezentują się doskonale. Ciekawym rozwiązaniem są plakaty mapy w zestawieniu większej ilości miejscowości – nawet już 2 miejscowości obok siebie potrafią ciekawie wyglądać, podkreślając różnorodność danych miejsc. Większe rozmiary plakatów pozwolą odpowiednio ozdobić nawą przestrzeń i będą bez wątpienia przyciągały wzrok, pozwolą również na łatwiejsze odnalezienie ulic, oraz miejskich zakamarków na których nam zależy. 

Jeśli nam już zależy na mniejszych formatach zachęcamy do 2 rozwiązań. W pierwszej kolejności dane miejsce warto połączyć z plakatami które tematycznie pasują do konkretnego miasta. Jeśli jest to miejscowość nadmorska można tworząc galerie ścienną wykorzystać plakaty z falami morskimi, piaskiem, stworzeniami morskimi czy palmami. 

Duże metropolie, stolice, można połączyć z plakatami z działu abstrakcja które w będą podkreślały nocny tryb życia tego typu miejsc. Idealnie również będą się prezentowały plakaty mapy dużych miast z plakatami z napisami czy plakatami z architekturą. 

Mniejsze miejscowości, które naturalnie otoczone są lasami śmiało można również na swoich ścianach łączyć z plakatami z kategorii natura – lasy, łączki, pola. 

Ostatnim rozwiązaniem które również chcielibyśmy Wam zaproponować to łączenie plakatów map w galerie ścienne kilku miejscowości, ze sobą – polecamy wówczas wybór min 4 -6 plakatów miast w rozmiarach 30×40 lub 40 x50 cm ułożonych równomiernie w klasycznym układzie. 

2. Mapy jako tapety

Genialnym rozwiązaniem jest wydruk “swojej” miejscowości miasta na którym nam zależy w tak zwanym formacie maxi lub jumbo na jednej ze ścian w naszym domu. Stosując tego typu rozwiązanie trzeba się oczywiście zdecydować na 1 ścianę w danym pomieszczeniu, żeby nie otrzymać przytłaczającego efektu.

Tapety mapy idealnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, są interesującym rozwiązaniem w salonie czy przedpokoju gdzie witają naszych gości, super jednak również się sprawdzą w przestrzeni biurowej czy nawet kuchennej.

Post Author: itlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.