5 akcesoriów do włosów, które musisz mieć

0

Sprawdź, które z nich warto mieć w swojej łazience i jak dobrać te idealne.

1. Nowoczesna suszarka

Suszarka do włosów to urządzenie, które musisz mieć w domu. Nie pozwalaj włosom naturalnie schnąć,
bo może to prowadzić to pękania łusek włosów i ich niszczenia. Aby suszenie było jak najzdrowsze dla Twoich włosów, wybieraj suszarkę z opcją zimnego nawiewu i funkcją jonizacji. Dzięki niej Twoje włosy nie będą się elektryzować i pozostaną gładkie i błyszczące. Jeśli Twoim włosom brakuje objętości, zdecyduj się na suszarkę z dyfuzorem, którym łatwo dodasz fryzurze optycznie kilku centymetrów.

2. Bezpieczna prostownica

Jeśli Twoje włosy puszą się lub falują i nie chcesz spędzać godzin na ich wyciąganiu na szczotkę,
prostownica do włosów powinna stać się Twoim najlepszym przyjacielem. Włosy możesz prostować bezpiecznie nawet codziennie, pod warunkiem, że będziesz trzymać się kilku prostych zasad. Wybieraj prostownice ceramiczne, z opcją regulacji temperatury. Nie nastawiaj nigdy prostownicy na najwyższą możliwą temperaturę, ale nie decyduj się też na tę najniższą.

Prostowanie zarówno bardzo gorącą, jak i tylko lekko ciepłą prostownicą, za to przez dłuższy czas, może tak samo osłabiać włosy. Idealnie jest prostować włosy jak najkrócej, prostownicą nastawioną na średnią temperaturę. Podczas prostowania staraj się jak najrzadziej przeciągać urządzeniem po tym samym paśmie. Używaj też zawsze środków chroniących włosy przed wysoką temperaturą.

3. Idealna lokówka

Dobranie perfekcyjnej lokówki to nie lada wyzwanie. To od niej zależy, jakie loki dokładnie uzyskasz.
Jeśli masz krótkie włosy i zależy Ci na lekko połamanych lokach, możesz zdecydować się na lokówkę stożkową. Jeśli masz natomiast grube i gęste włosy, lepsza do każdego rodzaju loków, będzie klasyczna lokówka z klipsem. Do bardzo delikatnych fal możesz użyć lokówko-suszarki.

Jeśli wydaje Ci się, że masz dwie lewe ręce do kręcenia loków, wybierz automatyczną lokówkę, która, jak sama nazwa sugeruje, sama kręci włosy. Wystarczy, że przyłożysz do niej poszczególne pasma, a lokówka wkręca je do środka na kilka sekund i wypuszcza piękne, idealnie skręcone loki.

4. Szczotka idealnie dobrana do włosów

Oprócz zwykłej szczotki do czesania, warto mieć też okrągłą szczotkę do modelowania. Aby dodać włosom objętości, wybierz jak najszerszą szczotkę, chyba, że masz krótkie albo bardzo cienkie włosy.
Przy grubych włosach wybieraj szczotki do włosów z drewnianymi albo plastikowymi „włoskami”. Unikniesz wplątywania się w nią włosów. Przy cienkich możesz wybrać klasyczne włosie. Do długich włosów, jeśli chcesz je tylko wygładzić na całej długości, idealna będzie płaska kwadratowa szczotka. Podczas układania włosów, przykładaj do nich suszarkę i przeciągaj wraz ze szczotką od góry ku dołowi włosów. To delikatnie je wygładzi, ale nie odejmie objętości, jak jak prostownica.

5. Pielęgnica – rewolucja w dbaniu o włosy

Pielęgnica to unikatowe urządzenie, przy pomocy którego możesz zadbać o włosy jak u fryzjera. Z wyglądu przypomina prostownicę, ale zamiast prostować włosy, pomagać lepiej o nie zadbać. Zabieg z pielęgnicą zaczynasz od nałożenia pielęgnującego serum lub ulubionej ampułki. Następnie przeciągasz po włosach pielęgnicą. Emituje ona światło podczerwone, która pomaga odżywczym składnikom przenikać do wnętrza włosów i je regenerować.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.