Motorola Moto G6 – telefon ze średniej półki w bardzo dobrej cenie

0

Motorola to producent nietypowy. Jej historia to prawie 90 lat na trudnym amerykańskim rynku telekomunikacyjnym. Choć jako producent sprzętu radiowego i podzespołów ciągle zalicza się do globalnej czołówki, to jej telefony nie są tak popularne jak pod koniec lat 90., kiedy Motorola „z klapką” stanowiła symbol luksusu. Dziś, w dobie dominacji Apple, Samsunga oraz kilku innych firm z Dalekiego Wschodu, Motorola wyprodukowała jednak, dość niespodziewanie, bardzo ciekawy smartfon.

Moto G6 a cena i konkurencja

Obecnie Moto G6 można nabyć za mniej niż 600 zł. W tej cenie otrzymujemy często telefony z segmentu budżetowego, które znacznie ustępują średniej półce smartfonów, takie jak Nokia 5 czy Xiaomi Redmi 5. O ile wymienione konstrukcje stanowią realne alternatywy dla modelu G6, to w cenie poniżej 600 zł często spotkamy telefony po prosty bardzo słabe. G6 to nie tani smartfon dla oszczędnych, lecz telefon ze średniej półki, który oferuje rewelacyjny stosunek ceny do jakości.

Moto G6 a układ i pamięć RAM

Smartfon G6 od motoroli ma dobry układ do renomowanego producenta: ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 450 (14 nm). Identyczne rozwiązanie Xiaomi zastosowało w smartfonie Redmi 5, jednak nie jest to standard na tej półce cenowej. Na przykład Nokia w modelach budżetowych wykorzystuje, co najwyżej, znacznie mniej wydajny produkt tej samej firmy – Qualcomm Snapdragon 430. Również 3 GB pamięci RAM stosowane przez Motorolę stanowią atut tego telefonu, ponieważ kupując budżetowy smartfon, musimy zadowolić się zazwyczaj zaledwie 2 GB.

Moto G6 a aparaty

Wśród telefonów z niższej półki standardem jest w dalszym ciągu pojedynczy aparat tylny, co przekłada się na słabszą jakość zdjęć, w porównaniu do typowej półki średniej. Plusem Moto G6 jest więc aparat podwójny (12 MP, f/1.8 oraz 5 MP, f/2.2), który nie dość, że ma dwa obiektywy, to jeszcze może poszczycić się lepszą niż konkurencja z Finlandii czy Chin przysłoną, czyli drugim kluczowym parametrem. Również aparat przedni wypada korzystnie – zamiast 5 MP, które oferuje Xiaomi, otrzymujemy całkiem przyzwoite 8 MP lub 16 MP (w zależności od wersji).

Moto G6 a wyświetlacz

Wyświetlacz, bardzo ważna składowa telefonu, jest tym elementem, który być może najdobitniej pokazuje przewagę amerykańskiego producenta nad konkurentami. Matryca w wykonana w technologii IPS (5,7 cala) pozwala  wyświetlać 16 milionów kolorów nawet przy bardzo szerokim kącie patrzenia. Maksymalna rozdzielczość to zaś 1080 x 2160 pikseli. Dla porównania, nawet gdy Xiaomi oferuje identyczną przekątną ekranu, rozdzielczość jest już znacznie słabsza (720 x 1440 pikseli). Telefon Nokii wypada na tym tle najgorzej: tylko 5,2 cala, jeszcze niższa rozdzielczość.

Trzy zdania podsumowania

Wyświetlacz, aparaty i układ to najważniejsze atuty tego smartfona. Za niecałe 600 zł kupujemy telefon, który może zaskoczyć nie tylko osoby poszukujące najlepszego stosunku ceny do jakości. Na tle podobnie wycenianych konstrukcji Moto G6 wypada wzorowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj