Kalkulatory ubezpieczeń online. Czy warto z nich korzystać?

0

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia często nie jest prosty. Wymaga nie tylko dokładnego sprawdzenia oferty, ale często także porównania całego szeregu propozycji, płynących z różnych firm. Niestety, ze względu na ogromną ilość szczegółów i niuansów, często jest to bardzo karkołomne zadanie. Właśnie dlatego stworzona została wygodna porównywarka ubezpieczeń. Nie wahaj się z niej skorzystać i podejmij najlepszy wybór w znacznie krótszym czasie niż ci się wydaje.

Na jakiej zasadzie działa porównywarka ubezpieczeń?

Porównywarki ubezpieczeń biorą kilka czynników pod uwagę, aby wyliczyć składkę za ubezpieczenie. Dzięki temu mogą precyzyjnie dobrać ofertę do indywidualnej osoby poszukującej ubezpieczenia.

Porównywarka ubezpieczeń online wyposażona jest w kwestionariusz, który należy wypełnić, aby uzyskać informację zwrotną o najbardziej atrakcyjnych ofertach. W tym kwestionariuszu uwzględnione są najważniejsze czynniki, które wpływają na cenę ubezpieczenia. Każdy Ubezpieczyciel uwzględnia różne kryteria do wyliczenia wysokości składki.

Wiedząc o tym wszystkim, łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto korzystać z kalkulatorów, porównywarek ubezpieczeń: warto! Pomagają one w szybkim znalezieniu jak najbardziej adekwatnej i profesjonalnej oferty, dopasowanej do potrzeb każdego klienta. Poniżej dwa przykłady, na jakich informacjach mogą się opierać.

Ubezpieczenia OC

Jednymi z najczęściej poszukiwanych ubezpieczeń są ubezpieczenia OC. Nic dziwnego – są one obowiązkowe, a ze względu na to, iż zawsze posiadają taki sam zakres ochrony, ich cena jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru.

Kalkulator ubezpieczenia OC wylicza wysokość składki w oparciu o takie dane  jak doświadczenie kierowcy, liczone w latach od uzyskania prawa jazdy, jego wiek, ewentualna bezwypadkowa jazda, a także model i wiek samochodu. Uwzględnia on także czynniki niezbędne do oceny kosztów dodatkowego ubezpieczenia AC, na co również warto zwrócić uwagę. Często ich jednoczesne wykupienie jest korzystniejsze cenowo, niż kupienie oddzielnie u dwóch firm.

Ubezpieczenie domu

Drugą, najważniejszą gałęzią ubezpieczeń, zaraz po samochodach, są ubezpieczenia domów. Wiele osób, posiadających nowoczesną, bogatą nieruchomość, decyduje się na ich wykupienie. W tym celu muszą określić szereg cech domu, takich jak między innymi jego wielkość i wiek, wartość wyposażenia, a także odpowiednie zabezpieczenia, które zostały w nim zamontowane (np. system przeciwpożarowy).

fot. materiały prasowe