Jakie kwiaty wręczyć 8 marca?

0

Zaraz po święcie zakochanych przypada następne ważne święto, które bardzo często jest dla wielu z nas prawdziwym i niemałym wyzwaniem. To oczywiście Dzień Kobiet, który celebrujemy już ponad 100 lat. W obecnych czasach ten szczególny dzień podkreśla wyjątkową rolę płci pięknej we wszystkich aspektach życia. 8 marca mężczyźni tradycyjnie wręczają upominki wszystkim swoim bliskim kobietom: dziewczynom, żonom, koleżankom, mamom, czy też siostrom. W ten ważny dzień bardzo często mężczyźni zadają sobie również jedno ważne pytanie: które kwiaty wybrać właśnie z okazji Dnia Kobiet?

Kwiaty uniwersalnym prezentem

Jaki jest ponadczasowy i uniwersalny prezent na 8 marca? Oczywiście są nim kwiaty. To właśnie kwiaty na Dzień Kobiet są tradycyjnym i najczęściej wręczanym podarunkiem z okazji tego święta. Jakie kwiaty najczęściej wręczamy paniom? Są to przeważnie goździki oraz tulipany. Warto jednak nieco zaszaleć i wyjść poza utarty schemat, wręczając bliskiej osobie te kwiaty, za którymi ona faktycznie przepada. Kwiaty mogą stanowić prezent główny, ale również mogą stanowić dodatek do głównego prezentu. Wszystko zależy od Ciebie, Twojego budżetu, wyobraźni oraz indywidualnego kobiecego gustu.

Najpiękniejsze kwiaty dla pań

Jeśli zastanawiasz się nad alternatywą dla ciętych kwiatów na 8 marca, weź pod uwagę kupno roślin doniczkowych. To trwały prezent i świetny pomysł na podarunek dla pań, które są fankami domowej roślinności. Wybrane przez siebie kwiaty wręcza się najczęściej po powrocie z pracy, jednak doskonałym rozwiązaniem będzie też skorzystanie z poczty kwiatowej. Do wybranych przez siebie kwiatów możesz wtedy dołączyć jakiś słodki lub procentowy upominek.

Kwiaty dla przyjaciółki i dziewczyny

Wiesz, jakie kwiaty na Dzień Kobiet wybrać dla swojej przyjaciółki a jakie dla dziewczyny? Dla przyjaciółki najlepsze będą klasyczne tulipany o różowym odcieniu. Postaw na mały bukiecik, który będzie się prezentował wyjątkowo uroczo. Innym wyborem będą lilie, które z kolei doskonale komponują się z innymi kwiatami, np. gerberami. Dla dziewczyny z kolei sprawdzą się pastelowe tulipany, ale również goździki, czy róże. Warto pamiętać, że ten ostatni wybór to oczywiście klasyczne kwiaty dla zakochanych. Czerwone róże są bowiem znakiem głębokiego uczucia i przywiązania.

Piękne kwiaty dla mamy i babci

8 marca to idealna szansa, by zaprezentować się z jak najlepszej strony nie tylko przed partnerką, ale również przed innymi paniami bliskimi naszemu sercu. Babcie i mamy na pewno docenią pamięć i miły gest. Jakie kwiaty sprawdzą się najlepiej w przypadku naszych kochanych mam i babć? Dobrą decyzją będą bukiety z kwiatów mieszanych. Wybierz kompozycję, w której skład wejdą róże, tulipany, gerbery, lilie oraz goździki. Taka wiązanka z pewnością doskonale odda nasze emocje i sprawi sporo radości obdarowanym przez nas paniom.